RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞSÜN YETER !
24 Haziran seçimleri
Tarih: 21.4.2018 13:33:49
YASIN KOÇ

24 Haziran seçimleri vatana millete hayırlı olsun. Türkiye gerçek anlamda zor bir imtihan verecek. Böyle bir seçim belki yüzyılda bir olur.

2017 yılının  16 nisan seçimlerinden bugüne durumu özetlersek.

Cumhurbaşkanlığının yerine ilk defa partili Başkan seçimini yapacak  olan Türkiye; 24 haziran seçimlerine hazırlanıyor.

MHP ve AKP ortak kararla uzlaşarak daha doğrusu tek aday olarak Recep Tayyip Erdoğan tarafında olacaklarını açıkladılar. Adına Milli İttifak diyoruz. Vatan millet ve bazı değer ve menfaatlerimiz bunu gerektirdiği için ittifak olunduğunun altına çizerek asgari müşterekte bir araya geldiler.. Türk bayrağı renkleri ve Türk Bayrağı altında birleştiler.

Geçtiğimiz bir yıl içinde devletimiz zor zamanlardan geçti. Dokuzyüz kilometre kara sınırımızda büyük dünya devletlerinin çıkardığı savaşın bize getirdiği kötü ve ters ekonomik etkilerinin yanı sıra bu sınır üzerinde kan döken 2 terör örgütü DEAŞ ve PKK uzantıları ile büyük ölçüde mücadele içinde bir yıl geçirdik. Milli ittifakın bize verdiği öz güven ve milli ruhun aklıyla terör yuvalarına askeri sınır ötesi operasyona başladık.

Akıl almaz bir siyasi denklemler yumağı ve stratejiler üzerine dengeler kurarak üzerimize oynanan tüm oyunları bozarak büyük bir ekonomik buhran ve çöküş yaşayacağımızı sandıkları bir zamanda ülke olarak milli ittifak ve milletin kendisine duyduğu güvenle daha da güçlü karşılarına çıktık.

Bunlar oluverirken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu ülkedeki belkide herkesten fazla çalışarak gecesini gündüzüne katarak, ülke ülke,  devlet devlet gezerek, toplantılar yaparak ülkenin önünü açmaya, ABD ve Avrupa´nın bizi hasta adam modeline sokmak için uğraştığı her politik ve stratejik manevraya cevap vermeye hamle yapmaya çalıştı.

Ve aynı zamanda Başkanlık seçimine de hazırlıklarını sürdürdü. Muammalı bir şekildeki teşkilatlarının çalışmalarına hız verdi. Bazı belediye başkanlarını görevden aldı. AKP İstanbul il başkanı ve 25 ilçenin ilçe başkanlarını değiştirdi.

Televizyonlardan tüm Türkiye izledi, günde 3 kongrede konuştu. Kalan zamanlarda meydanlarda açılışlarda sürekli bu hazırlık ile ilgili herkesin ne yapması gerektiğini anlattı.

Bu işler gerçekten öyle kolay değil, dile kolay geliyor..

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli´nin hodri meydan demesi ile 24 Haziran erken seçim sürecine girilmiş oldu.

Ve bugün seçime 60 gün var, CHP halen adayını çıkaramadı.

Çünkü bu erken seçim kararı CHP´ye büyük şok oldu. Sürpriz..

Yani bugün Cumhuriyeti kuran 90-100 yılllık bir partiden bahsediyoruz. Acizliği mi diyelim, düştüğü çaresizlik mi diyelim bilemiyorum. Bugün aday çıkaramadığı gibi şöyle bir bahanenin arkasına sığınmaları CHP için büyük bir kayıp. “Çünkü daha zaman var, adayımız yıpranmasın” mış. Yani aday Kemal Kılıçdaroğlu olacaksa da kendisini yıpratmamak için zamanını bekliyor…

CHP´nin bu kadar hazırlıksız olması, politika üretememesi, milli tavır içine bir türlü girememesi, olamaması gerçekten çok düşündürücü.

Karşında 16 yıldır yenildiğin gerçekten çok domine yani halka ve millete lider olduğunu, ülkenin başında olduğunu hissettiren gece gündüz çalışan bir adam var. Ve sen muhalefet olarak şu durumdasın; “ RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞSÜN YETER” . Başka hiçbir politikan yok..

Ve 16 yıl önceki Türkiye´de yok. Yani herkes burada elini vicdanına koymalı, 16 yıl önceki Türkiye ile bugünü bir değerlendirmeli. Bugün gerçekten 16 yıl öncesi ni bırakın kıyaslamayı düşünmek bile istemiyor insan. Bugün uçağa atlayıp bir Anadolu vilayetine gidiyorsun, pırıl pırıl caddeler, tertemiz yemyeşil meydanlar..Tüm ülke olarak hayat standartımız yükseldi..Geçenlerde hızlı trenle Konya´ya gittim, şehri tanıyamadım. Hangi parti belediyesi olduğu önemli değil; Geçen yıl Eskişehir´e gittim inanılmaz güzel bayıldım. Avrupa´nın bir çok şehrinden güzel. Türkiye´nin geldiği noktayı görmezlikten gelemeyiz.

Herşeydört dörtlük mü? değil tabiki. Hiç biryerde olamaz ki. İsviçre´de sorunlar yok mu? Almanya´nın insanları çok mu mutlu?

Bugün yaşanan küçük sıkıntılarda hemen isyan bayrağını açmamalı, fındığı ucuza sattım diye kızmamalı hemen, döviz yükseldi, öyle oldu böyle oldu. İdare etmesini bileceğiz, sabretmesini bileceğiz, bunlar küçük meseleler milliyetçi olacağız, önce ülkem diyeceğiz millet olarak.

Şimdi CHP´li ve IP´li seçmenden ve kararsızlardan samimiyetle şunu isteyeceğim;

Bu defa belki hayatında bir defa olsun RECEP TAYYİP ERDOĞAN´a oy ver.. Bir defacık.
Çünkü CHP; Türk bayrağı ve Ülkenin geleceğini ortak payda yapan Milli İttifakın karşısında, rengarenk garip bir kitle olarak çıkmak üzere ve sabah kahvaltısından öğle yemeğine kadar bir arada olamayacağınız bir birinizden o kadar zıt, o kadar politik olarak tezat rengarenk garip bir yapıdan bahsediyorum.. Ve sizi tek bir konuda birleştiren söz şu ““ RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞSÜN YETER”, sonrasına bakarız…

Tek dert, tek tasa bu.

Dünyanın öbür ucunda ABD´nin kucağında ki Fetö, İmralı´daki de, Afrin´deki de,Deaş´da, PKK´da, kurtuluş savaşında Gazi Mustafa Kemal´in 7 düvel dediği hadlerini bildirdiği batı devletleride, Hdp´de, IP´de, CHP´de şunun derdinde; “ RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞSÜN YETER” sonrasına bakarız.

ERDOĞAN düşsün sonrasına bakarız ittifakı her yolu deneyecektir, eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ü bile ortak aday gösterebilirler. Bu daha da aciz olduklarının ifadesi olur.

Deniz BAYKAL hasta olmasa şu anda onun yanına çoktan gitmişlerdi, belki adayları olurdu, belki Deniz bey´de Milli ittifakın yanında olmanın doğru olacağını söylerdi. Şimdi ne yapacaklarını bilmez haldeler.

Şu anda hepsinin kafasında şu var;  “ RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞSÜN YETER” sonrasına bakarız.

Bunu tarihte Abdulhamit Han´a yaptılar. 1908 de Osmanlı içinde ki tüm sesleri şöyle birleştirdiler, “Abdulhamit Han düşsün yeter”… ve öyle oldu.. tahtan el çekdirdiler.. İndirdiler diyelim.
Fransa´dan, İngilizden emir alanlar geldi devletin başına,  Talat Paşalar, Doktor Nazımlar..

Ne oldu peki; Milyonlarca metrekare topraklarımızı leş kargaları gibi kapıştılar, paylaştılar.. Anadolu´nun has çocukları canlarını vererek zor bela memleketin bu yaşadığımız kısmını kurtardılar.

O gün nasıl “Abdulhamit Han düşsün yeter”…diyenler vatana ihanet ettiyse bugünde “ RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞSÜN YETER” sonrasına bakarız diyenler belkide farkında olmadan böyle ihanet tuzağına düşecekler. Ve sonrasında memleketin ne hale geleceğini siz düşünün.

Dünya bazen yapılan bir hatayı bir daha asla sana telafi etme şansı vermeyebilir. Ve sonuçları bir ülkenin ve milletin geleceğini etkileyebilir.

O yüzden ben bu milletin bir evladı olarak;  bu milletin geleceği için, onurumuz ve şehitlerimiz için, 16 yıl öncesine bir daha dönmemek için üzerimizde oynanan oyunları bozmak için “ RECEP TAYYİP ERDOĞAN´ı DÜŞÜRMEYECEĞİM” .

Bu mesele artık Milli bir meseledir.

Anahtar Kelimeler: RECEP, TAYYİP, ERDOĞAN, DÜŞSÜN, YETER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KIZILELMA TÜRKİYE´Sİ (13 Şubat 2018 - Salı)
Bayrampaşa´da Spor (25 Ocak 2018 - Perşembe)
Sayfa:
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA

Röportaj Tüm Roportajlar