HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASIN

BAYRAMI LEHİMİZE ÇEVİREBİLİRİZ

AHLAKSIZ SALDIRILARIN KARŞISINDAYIZ...

TEDBİR ALMAK BU KADAR ZOR MU?

ANNE VE TOPLUMDA KADININ YERİ

NE OLUR BİRAZ DAHA DİKKAT!....

BİRAZ VİCDAN BİRAZ ANLAYIŞ

BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ’DEN YOLA ÇIKACAKLARA UYARILAR

SOKAĞA ÇIKMA YASA GÜNLERİNİN AYRINTILARI

YENİ DÖNEM, TEDBİRLER İLE ÖZLEMLERİN SENTEZİDİR

SONUÇLAR HERGÜN DAHA İYİYE GİDİYOR

AVM'LER AÇILACMAYA HAZIRLANIYOR AMA!....

ERDOĞAN; “UZLAŞMA ZEMİNİNDE YAPTIK”

BU ÇAĞRIYA KULAK VERMEK LAZIM

DOĞRUNUN NEREDEN GELDİĞİNE BAKILMAZ

UTANMAK GELİYORSA İÇİMİZDEN

BU GÜN BİZİM DOĞUM GÜNÜMÜZ

SAYGISIZLIKLARINI İSPAT ETTİLER

DAMAK TADI "ŞEN BESİCİLİK" ADI

SİYASİ TIRPANA DEVAM


Editör´den


EYLÜL KURŞUNU NERDEN GELDİ?


Eylül ayı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner´e saldırma ayımıdır nedir? 

Geçtiğimiz yıl 2018 Eylül Ayında bir gazete de ?Seçim hediye paketinde yok yok? diye bir haber yapıldı. Bu haberin içeriği gerçeği yansıtmıyordu.

Haberde adı geçen ihale, ?2018/67333 ihale kayıt numarasıyla 19.03.2018 yapılmış tahmini 621.300.33 TL ile ihale edilmiş, 593.150 TL bedelle 31.12 2018 tarihine kadar peyderpey teslim edilmesi şartı konularak  05.04.2018 tarihinde anlaşması yapılmıştır.?  Fakat haberde hediyeler yeni yapılmış gibi algı yapılıyordu.

Gene 2019 Eylül ayında aynı konu başka bir gazetede ?Atila Aydıner adını yazmış? başlığıyla haber yapıldı.

Atila Aydıner 2011 yılından beri belediye başkanlığı yapıyor. Elbette Atila Aydıner´in eleştirebilecek çok icraatı vardır. Atila Aydıner´i belediye başkanı olarak beğenmeyebilirsiniz. Oy verdiğiniz veya mensubu olduğunuz partiden olduğu halde Atila Aydıner´i sevmeyebilirsiniz. Ama her eleştirinin yada kabul etmemenin de, beğenmemenin de bir ahlakı olmalı. 

Yönetimler icraatlarıyla övülür veya eleştirilir. Yöneticileri kişisel ve özel yaşantılarını, aile hayatını eleştirmek hiç bir ahlaka sığmaz. Kurum içinde yapılan işleri kişilerin özel kullanımları gibi sunmak ciddi bir mesnetsizliktir.

Gelelim bahsi geçen haberin servis edilmesine. Bayrampaşa Belediyesini ve Başkanı olan Atila Aydıner´in cidden eleştirecek konuları varken, bu kadar borç nasıl oldu, mülkler neden satıldı v.s sorulabilecek bir çok konu varken niye hediye üstünden gidiliyor?

Hediye konusu direk Atila Aydıner´in şahsı üzerinden bir algı yapılıyor. 

Geçen yıl seçim hediyesi, bu yıl hediyelere adının yazılması konu edildi. Sanki Atila Aydıner şahsı için bu hediyeleri dağıtmış gibi algı çekilmektedir. Bu açıkça gösteriyor ki, özellikle kasten Atila Aydıner´in şahsı hedef alınmıştır. 

Haberin servis edilmesi tarihi ve şekli de oldukça düşündürücüdür. 

Bu güne kadar hem iktidar kanadı hem de muhalefet kanadıyla iç içe yaşamaktayız.  Muhalefet kanadından bir çok eleştiri gördük, mecliste bütçe görüşmelerinde grup sözcüsü Abdul Fettah Dindar bir çok konuda israfı ortaya koydu, muhalif parti yöneticileri bir çok konuda eleştirdi ama hediye üzerinden şimdiye kadar hiç eleştiri gelmedi. Hediye konusu hem küçük bir rakam, hemde belediyenin itibarıdır. 

Bu hediyeler kime verilir. Biraraya geldiği zaman meclis üyelerine, gazetecilere, öğretmenlere, sağlık personeline, ziyarete gelen belediye başkanlarına, milletvekillerine, akademisyenlere, başarılı öğrenci ve sporculara, yabancı konuklara, yabancı devlet adamlarına v.s Hediye sadece Bayrampaşa Belediyesi ve Atila Aydıner´de değil, tüm belediyelerde, özel ve tüzel kuruluşlarda vardır. Biz gazeteci olarak Bayrampaşa´dan da, Sultangazi´den de  Beşiktaş´tan da hediye aldık. Her kurum hediye verir.

Bu güne kadar hangi belediye veya kuruluşun hediyesi bu şekilde haber yapıldı. Hemde bir yıl arayla Eylül ayında.

Düşündürücü değil mi?

Bu bana öyle geliyor ki, dışardan değil içerden ateş etmek gibi bir şey geliyor.

Geçtiğimiz yıl ciddi şekilde Atila Aydıner´e yapılan kara propoganda gösteriyor ki, yine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl aday adaylık döneminden beri ciddi şekilde Atila Aydıner´i, kimliği belli olmayan bir el veya eller hedef tahtasına koymuştur. Atila Aydıner´in en mahrem konularından, sağlığına, yönetimine olmadı hediye üzerinden saldırı devam ediyor. Gizli kalmayı iyi beceren bir güç Atila Aydıner´in her hareketinden nem alıyor hatta medet bekliyor. 

Bu saldırının ardından ne bekleniyor diye düşünmeden edemedik. 

Bu haber bir yıl arayla ikinci kez sadece başlık değişikliğiyle servis edilmesi gösteriyor ki, özellikle servis ediliyor. 

Atila Aydıner başkanlığında ki, Bayrampaşa Belediyesini en çok eleştiren Bayrampaşa Gündem gazetesidir. Özellikle borçlanmayı, verilen iftarları, satılan mülkleri, yapılan ihaleleri sonuna kadar sorgular eleştirip fikir sunan bir gazetedir. Atila Aydıner ve diğer siyasetçiler, yöneticiler hakkında hiç bir zaman kişisel eleştiri ve haber yapmamıştır. ?Haberleri aklın ve vicdanın birleştiği noktada yaparız? uslubüyle haber ahlakına uyarak haber yaparız. Bu tip yapılan haberlere de asla müsamaha göstermeyiz.

Belediyenin basınına da bir çift söz söylemek istersek bu tip haberler geldiği zaman neden bir basın bildirisi yaparak servis yapmıyorlar? 

Kurşun adres tanımaz, bu kurşun nerden geliyor?

Her haberin, her yorumun, her eleştirinin bir vicdanı ve ahlakı olmalıdır. 

Aslında biz bunları ilk kez yapmıyoruz. 2011 Martından bu güne her gördüğümüz fotoğrafı ortaya koymaya çalıştık. Ha bizim gördüğümüzü, gösterdiğimizi Atila Aydıner ve varsa ekibi görmemeye çalıştı.

Belediye Başkanı Atila Aydıner artık olan biteni görmeli, görenlerden, gösterenlerden  yararlanmalı artık neşteri net olarak vurmalı. Yoksa önünde olan 4.5 yıl kendisi için çok zor geçecek...