ZAFERLERİ KIYASLAMAK DOĞRU DEĞİLDİR
Edibali: ´Malazgirt Mi Üstündür, Dumlupınar Mı? Atatürk Mü, Alpaslan Gazi Mi? Türk Milleti´nin, İslam Dünyasının Zaferleri Bir Bütündür...´
Tarih: 3.9.2019 12:05:08

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´le Alpaslan Gazi´yi Mukayese Etmek, Kılıçaslan´ı Mükayese Etmek Yakışmaz. Türk Milleti´nin Tarihi Bütündür. Şehitler Aynı Yerdedir. Hepsi De Cennet´tedir. Allah Ayırmıyor Size Ne? Biz Neden Ayıralım

MİLLET DERNEĞİ GENEL MERKEZ GENEL KURULU YAPILDI
Millet Derneği Genel Merkez Genel Kurulu 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü Küçükçamlıca Hacegan tesislerinde yapıldı…
Seçimler sonucunda Millet Derneği Genel Başkanlığı´na yeniden seçilen Saygıdeğer Bilge Lider Aykut Edibali özetle şunları söyledi:

KIBRIS TİMSAHIN KUYRUĞU DEĞİL! ŞEHİTLER DİYARI…
“Övünmek için değil ama bir durum muhasebesi yaptığımızda çok önemli güzel işler yaptık. Sizler bu çabalar içinde olmasaydınız bu zaferler kazanılamazdı…
Şimdi nereden başlayayım. İsterseniz Kıbrıs´tan başlayalım:
Kıbrıs´ta bugün Türk bayrağı dalgalanıyorsa bunun doğrudan doğruya sahibi, şeref sahibi sizlersiniz. Düşünün, sorumsuzca laflar dinledik: ‘Kıbrıs, timsahının kuyruğu´ dendi. Timsahın kuyruğu değil orası! Orası şehitler diyarı. O kadar şehit var ki. Resülullah´ın övdüğü şehitler orada, akrabaları orada. Resülullah´ın Halası Hala Sultan orada…Biraz saygın olsun. İnsanın ağzından çıkanı kulağı duyması lazım…”

BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL OLMAK ÜZERE HER BİRİNE RAHMET DİLİYORUZ
“30 Ağustos´un manası nedir? 30 Ağustos´ta Türkiye büyük bir zafer kazanmıştır. Ve ordularımızın başında, kolordularımızın başında kimler var idiyse her birine başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere her birine rahmet diliyoruz, dilemeliyiz ve gazilerimizi, komutanlarımızı yarıştırmamalıyız.
Ve Malazgirt mi üstündür, Dumlupınar mı? Türk Milleti´nin, İslam dünyasının zaferleri bir bütündür. Bakın mesela serhat boyunda yerleşmiş olan bu toplululuk yani Türkler, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucuları, Türkiye´nin sahipleri kazandıkları fetihleri, zaferleri bir müjde olarak İslam Halifesine gönderirlerdi.”

‘ATATÜRK´LE ALPASLAN GAZİ´Yİ MUKAYESE ETMEK, KILIÇASLAN´I MÜKAYESE ETMEK YAKIŞMAZ´
“Bu komutanları, bu zaferleri ne savaştırma, ne çekiştirmeye, ne de istismara izin vermemek lazım. İlk yapılacak iş anlamadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´le Alpaslan Gazi´yi mukayese etmek, Kılıçaslan´ı mükayese etmek yakışmaz. Türk Milleti´nin tarihi bütündür. Şehitler aynı yerdedir. Hepsi de Cennet´tedir. Allah ayırmıyor size ne? Biz neden ayıralım. Burada partizanlık yapmak, parçalayıcılık yapmak hastalıktır. Maalesef bizi sürüklemek istedikleri kavgaya, cahilane kavgaya, kanlı kavgaya, bu oyuna gelmemeliyiz. 30 Ağustos, zaferlerimizden bütün olan büyük zaferlerimizden bir parçadır. Çok anlamlı bir parçadır, son parçadır. Allah yeni bir 30 Ağustos´a bu milleti muhtaç etmesin…”

‘30 AĞUSTOS ZAFERİMİZİ ŞANLA ŞEREFLE KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ…´
“Kahramanların ortaya çıkarılması siyasi çekişmeler içinde zorlaşıyor… Anadolu serhat toprağıdır, nerenin serhat toprağıdır?… 30 Ağustos zaferimizi şanla şerefle kutlamaya devam edeceğiz… Anlayacağız, eksiklerini noksanlarını tamamlayacağız. İlk işimiz Türkiye´yi evvela bir hukuk devleti haline getireceğiz. Hukuk devleti yoksa hiçbir şey yok demektir… Demokrasiyi getireceğiz. Ve ciddi şekilde din hürriyetini sağlayacağız ve ondan sonra İslam Rönesansı dediğimiz İslam´ın dirilişini, gelişmesini, yücelişini sağlayacağız…”

MİLLET DERNEĞİ GENEL MERKEZ GENEL KURULU YAPILDI
Genel Kurul, Millet Derneği Bursa Şubesi Başkanı ve şair Selami Yıldırım´ın, Bilge Lider Millet Partisi Genel Başkanı ve aynı zamanda Millet derneği Genel Başkanı Sayın Aykut Edibali´nin salona girişini müjdeleyen,
“Bu milletin sevdasını
Çekebilen beri gelsin
Millet için alın teri
Dökebilen beri gelsin”
Çağrısı ile başladı…
Yıldırım şakımasına devamla;
“Üfürmeden sur meleği
Zafer sabrın son dileği
Bükülmez demir bileği
Bükebilen beri gelsin”
Davetiyle başladı…

BİLGE LİDER SAYIN AYKUT EDİBALİ ÇOŞKU İÇİNDE KARŞILANDI…
Bilge Lider, Genel Başkan Sayın Aykut Edibali ve muhterem eşleri Filiz Edibali alkışlar arasına katılımcılarla selamlaştı, el sıkıştı, hal hatır sordu vesevgi gösterileri arasında protokol masasında zat-ı âlilerine ayrılan yere geçtiler.
Yemek ikramından sonra Millet Derneği Adana Şubesi Başkanı Ali Geçioğlu´nun divan başkanlığını, İstanbul Şube Başkanı Mehmet Emre Koçak ve İstanbul Şubesi yönetim kurulundan İbrahim Abdullahoğlu´nun divan üyeliğini yaptığı ‘Genel Kurul´ faslına geçildi.

‘MİLLET DERNEĞİ, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ´NİN VARLIK VE BEKA DAVASINA, TARİHİNE, KÜLTÜRÜNE, MEDENİYETİNE, YERYÜZÜNDE HAK HUKUK ADALET DÜZEN EMNİYET HÜRRİYET VE BARIŞ TESİS ETME MÜCADELESİNE HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞMAKTADIR…´
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasından sonra Millet Derneği Genel Muhasibi Hikmet Sofu, faaliyet raporunu ve hesap durumunu delegelere sundu…
Sofu konuşmasında Millet Derneği´nin Millet Vakfı´nı kurduğunu dile getirdikten sonra medyada yer alan bazı yolsuzluklara değinerek şöyle dedi:
“Yargıtay´ın kamu kurumlarını ve belediyeleri tarafsız, adil, dürüst bir şekilde denetleyememesi ve bazı kamu kurumlarının da Yargıtay denetimi dışında tutularak denetlendirilmemesi de tarihe bir not!..
Gelin görün ki tüm sansürlere rağmen, sizlerin, işçinin, esnafın, memurun, emeklinin, iş adamının, köylünün, çiftçinin alınteri vergilerden milyonlarca lira, nasıl da bazı derneklere ve vakıflara yedirilmiş… Sadece bir vakfa 56 milyon lira yemek desteği yapılmış… Sadece bir belediyenin -İBB´nin- yaptığı yardımlar (!?) bir milyar liraya yaklaşıyormuş…
O dernekler, vakıflar da hakketmedikleri halde bunun üzerinde yüzüyorlar… Ne yüzmesi, ‘glu glu, glu glu!..´ boğuluyorlar…
Aziz Delegeler, Saygıdeğer Konuklar,
Millet Derneği, Allah´a şükürler olsun ki, belediyelerden ve devlet hazinesinden beş kuruş yardım almadan faaliyetlerini yürütmekte, sizden aldığı güçle büyük Türk Milleti´nin varlık ve beka davasına, tarihine, kültürüne, medeniyetine, yeryüzünde hak hukuk adalet düzen emniyet hürriyet ve barış tesis etme mücadelesine hizmet etmek için çalışmaktadır…”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAMPANYAYA SENDE KATIL
KAMPANYAYA SENDE KATIL
Rumeli dernekleri kitap toplama kampanyası başlattı
İLİM YAYMADAN HAYIR KERMESİ
İLİM YAYMADAN HAYIR KERMESİ
İlim Yayma Cemiyeti Bayrampaşa Şubesinin tahsil gören öğrenciler yararına her yıl düzenlediği 2019 kermesi açıldı.
GENÇ KIZILAY ÇALIŞIYOR
GENÇ KIZILAY ÇALIŞIYOR
Genç Kızılay Bayrampaşa gönüllüleri dur durak bilmeden çalışıyor.
GENÇLER 2. PLAYSTATİON TURNUVASINDA
GENÇLER 2. PLAYSTATİON TURNUVASINDA
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolu 2. Playstation Turnuvası düzenledi.
TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Beyaz TV ekranların da Boşnaklarla ilgili çirkin sözler sarfeden Rasim Ozan Kütahyalı´nın yeniden programda görünmesine tepki çığ gibi büyüyor.
BEYAZ TV´YE BÜYÜK TEPKİ
BEYAZ TV´YE BÜYÜK TEPKİ
Beyaz TV ekranların da Boşnaklarla ilgili çirkin sözler sarfeden Rasim Ozan Kütahyalı´nın yeniden programda görünmesine büyük tepki yağdı.
AK PARTİ YÖNETİCİLERİ SİNDEF!TEN ÖZÜR DİLEDİ
AK PARTİ YÖNETİCİLERİ SİNDEF!TEN ÖZÜR DİLEDİ
AK Parti Yöneticileri Önder Akarsu ve Kaan Yürür SİNDEF!ten özür dilediği bildirildi.
SİNDEF´TEN AK PARTİ BAYRAMPAŞA´YA KINAMA
SİNDEF´TEN AK PARTİ BAYRAMPAŞA´YA KINAMA
AK Parti Bayrampaşa yöneticilerinin, SİNDEF (Sinop Dernekleri Federasyonu) tarafından dağıtılmış erzak kolileri üzerinden itibarsızlaştırıldığı iddia edildi.
Bayrampaşa İYİ Parti´den Demokrasi Çadırı
Bayrampaşa İYİ Parti´den Demokrasi Çadırı
İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Rauf Güler ve İlçeTeşkilatı, Bayrampaşa demirkapı caddesinde demokrasi çadırı kurdu.
BAYRAMPAŞA´DA ‘KOMŞULUK İFTARLARI´
BAYRAMPAŞA´DA ‘KOMŞULUK İFTARLARI´
Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel ‘komşuluk iftarları´ kapsamında Kocatepe ve Terazidere mahallelerinde düzenlediği programlarla binlerce komşuyu iftar sofralarında buluşturdu.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA