Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

GENÇLERDEN GAZETEMİZE ZİYARET

İSTANBUL İLÇE EMNİYET MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ

AYIP ETTİN BAŞKAN ... YAPILAN BÜYÜK SAYGISIZLIK

15 ŞEHİTLERİ YAPILAN TÖRENLERLE ANILDI

HAİNLER MİLLETİN VATAN SEVGİSİ KARŞISINDA EMELİNE ULAŞAMADI

MECLİSİNDE 15 TEMMUZ, 30 AĞUSTOSA

MECLİSTEN SREBRENİTSA KINAMASI

26 MİLYON AÇIK 218 MİLYON BORÇ ONAYLANDI

PAPAĞANI ÖLEN ÇOCUĞA BÜYÜK SÜRPRİZ

YENİLENSİN ÇARŞI CADDESİ OLSUN

BAŞKANIN OTURDUĞU SİTEDEN BELEDİYEYE ŞİKAYET

MECLİSE GÖKHAN DAL DAMGASI BAŞKAN ÇARESİZ KALDI

TARİHİ MİRAS, OSMANLININ KILIÇ HAKKI AÇILDI

"YAPILAN İŞLERİ PAYLAŞMIYORSUNUZ"

BAYRAMPAŞA'DA KÜLTÜR MERKEZİ YANDIAnahtar Kelimeler: TEDBİR ALMAK KADAR ?

TEDBİR ALMAK BU KADAR ZOR MU?

Dünya insanlığını esareti altına alan Covit 19 mücadelesi tüm hızıyla sürerken, sağlık bakanlığı ve çalışanları hayatlarını ortaya koyarken yönetimlerin yanlış ve eksik tedbirleri ve sorumsuz vatandaşların duyarsızlığı, mücadeleye sekte vuruyor.

Dünya insanlığını esareti altına alan Covit 19 mücadelesi tüm hızıyla sürerken, sağlık bakanlığı ve çalışanları hayatlarını ortaya koyarken yönetimlerin yanlış ve eksik tedbirleri ve sorumsuz vatandaşların duyarsızlığı, mücadeleye sekte vuruyor.  Sağlıkçıların çabaları, emekleri heba oluyor.

Bayrampaşa Gündem Gazetesi olarak geçtiğimiz günlerde semt pazarlarının durumunu haber yapmıştık. İktidar veya muhalefet çok sayıda vatandaşlardan da büyük takdir almıştık. Gerçekten sağlıkçıların bu kadar çabalarını, emeklerini heba edecek görüntülerle tedbir alınmasını istemiştik.

Haberlerin akabinde pazarlarda cidden tedbirler alınmış, eksikte olsa bir iyileşme görülmüştü. O günlerden beri pazarlar yine takibimizdeydi.

Semt pazarları risk potansiyeli çok yüksek olan yerlerdir. Sağlık bakanlığı "Hayat Eve Sığar" sitesinde de Bayrampaşa riski yoğun olan bir bölge olarak görülüyor.

ATEŞ ÖLÇMEK YETMİYOR...

Fakat gördük ki, haber sonrası alınan tedbirlerden Çabuk vazgeçilmiş. Pazartesi pazarı gene evlere şenlikti. Kapıda iki zabıta ateş ölçüyordu. Bir vatandaş "Benim ateşimin kaç olduğunu söyleyemedi" dedi. çalışıp çalışmadığını bilmiyoruz. Onun dışında içeriyi kontrol yoktu. Girenlere sıra uygulanıyordu, kalabalık olunca bekletiliyordu bunların hepsinden vazgeçilmiş tedbirler gevşetilmiş olarak gördük. Özellikle satıcılar maskeleri çenelerinde taşıyorlar, kıyafette ve gıda ürünlerinde vatandaş ürün seçiyor uyaran yok.

Haber sonrası sabahın erken saatinde asker gibi dikilip, boy boy resim verenler, ekibimizin gelişinde zabıta kontrolünde pazar gezdirenler dün neredeydiler?

Akıl tutulması mı yaşıyoruz nedir, zaten kapalı ve dar olan pazar alanında birde gıda dışında ki pazarcı esnafına izin veriliyor?

Yaklaşık iki aydır bir pazar sorunu çözülemedi, çözüm bulmak bu kadar zor mu?

Kapalı pazarlarda esnafı ve vatandaşı dar alanlara sıkıştırmak zorunda mısınız?

Pazarlar için çözüm üretmek o kadar zor değil. Pazarı mahalle içine bölebilirsiniz, günlere bölebilirsiniz, gıda ve diğer ürünleri ayrı günlere bölebilirsiniz v.s.

Halkın vebali yönetenlerin üstündedir.

Niye bir Bayrampaşa'da bilim kurulu veya istişare ekibi oluşturulmadı? Sorunların çözümleri için farklı fikirlerin ve kurumların elini taşın altına koysaydı bazı problemler daha kolay çözülmez miydi?

Parklarda çiçek dağıtarak, boy boy resim vererek olmuyor bu işler, problemlerin içinde en basit çözülebilecek pazar sorunu çözülemiyorsa, vatandaşın önüne alternatif koyulamıyorsa pes demekten başka bir şey kalmıyor. Çözüm üretemiyorsanız bırakın da problemi çözecek ehil insanlar gelsin işin başına bari...

İKİ ÇİFT LAFIMIZDA VATANDAŞA

Yönetimler vatandaşın önüne çözüm üretemiyorsa, bu sefer vatandaş kendi çözümünü üretmeli.

Elbette pazarlar vatandaşın vazgeçilmezi yerlerdir. Taze ve ucuz ürün almak, kıyafet almak için pazarlar tercih edilir. Semt pazarlarında vatandaşlar özellikle kadınlar dolaşa dolaşa ürünün kalitelisini  ve ucuzunu ararlar. Kıyafetlere bakarlar. Normal zamanda bu bir gelenek olarak belki çok kişi için çokta zevkli bir gezi oluyor.  Ama bu dönem öyle uzun süre pazarlarda gezecek, ürün karıştırıp, karşılaştıcak zaman değil. Acil bir şekilde alacağımızı alıp vakit kaybetmeden pazardan çıkma zamanıdır.