Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

"YAPILAN İŞLERİ PAYLAŞMIYORSUNUZ"

BAYRAMPAŞA'DA KÜLTÜR MERKEZİ YANDI

HAKSIZ VE HUKUKSUZ BIR SÜRECİN İÇİNE ÇEKİLİYOR

BAYRAMPAŞA MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV DEĞİŞİMİ

GİTMEK İSTEYEN GİDER, İSTEMEYEN KALIR

“HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASIN” DEMİŞTİK

KÜLTÜR MERKEZİNDE YANGIN TEHLİKESİ

KIZILAY’A KANLARIYLA DESTEK OLDULAR

SP BAYRAMPAŞA'NIN SORUNLARINI ANLATTI

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DÜNDEN BU GÜNE NE DEĞİŞTİ?

VATANDAŞ RAHATSIZ BELEDİYE ÇÖZÜMSÜZ NASIL İŞ BU?

RUMELİ CAMİASININ ACI GÜNÜ

BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ’DEN YOLA ÇIKACAKLARA UYARILAR

HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASINSTRATEJİK PLAN VE BÜTÇE BİR BÜTÜNDÜR

Sayın belediye başkanı kendi penceresinden Bayrampaşa nın durumunu anlattı. Bende CHP adına bizim penceremizden size Bayrampaşa´yı anlatmaya çalışacağım.

Stratejik planlar seçim vaadi gibi, dikkat edin sağ alt  köşede hala Ak Parti amblemi var. Bayrampaşa belediyesine gördüm ki 3 ay içerisinde yatırımla ilgili rakamlar bir çıkıyor bir iniyor. Tahmin edilen bütçe ekimde yapılıyor 3 ayda yükseliyor 3 ay sonra tekrar düşüyor tekrar yükseliyor. Nitekim stratejik plan ve bütçe bir bütündür. Gelir gider artış miktarından bahsedeyim size yine ekim ayında 2018´in bütçesini görüşürken 2020 için tahmin ettiğimiz 292 milyon 560 bin bir diğer yıl 2019 un bütçesi görüşülürken 2020 yılı için tahmin edilen miktar 306 milyon 575 bindi. Fakat şu an 2020 bütçesi tahmin edilen gider toplamı 268 milyon. Diğer yıllara göre hazırlanan bütçe bu yıl daha gerçekçi . fakat daha fazla tasarruf yapabileceğimiz müdürlükler var. Yapılan faaliyetlerin çoğu büyükşehir belediyesine aittir. Gördüğümüz çoğu faaliyet İBB bütçesinden yapılmıştır. Fakat stratejik planın sayfasına Ekrem İmamoğlunun fotoğrafını koymaya çekiniyorsunuz. Kabul etsenizde, etmesenizde İBB başkanı Ekrem İmamoğlu´dur. Ben ve arkadaşlarım hiçbir parti ayrımı gözetmeden İBB´de sizin yanınızda Bayrampaşa için bir şeyler yapmaya çabalayacağız. Sizden de samimi olmanızı bekliyorum. Belediyemizde 297 memur, 36 sözleşmeli, 27 işçi toplamda 360 personel var. Belediyenin BAYTAŞ şirketinde 806 personel, taşeron firmalarda 16 olmak üzere toplam 1212 personelimiz hizmet veriyoruz.

Sayın başkanım önce sizden başlayalım giderlere en başa sizi yazmışlar özel kalemler müdürlüğü bütçesi 1 milyon 100 bin olarak gösteriliyor. Önemli olan bu tahmini yazılan rakamların altında olmak tasarruf etmektir.

İnsan kaynakları müdürlüğü 2 milyon TL burada %10 bir tasarruf olursa çok daha iyi olur.

Bilgi işlem müdürlüğü 1 milyon 900 bin TL gözüküyor . Bu konuda çok şikayetlerimiz oldu personel sayımızı daha aşağı çekeceğimize inanıyorum.

Yazı işleri müdürlüğü 1 milyon 365 bin TL burada yapabilecek bir şey yok.

Hukuk işleri müdürlüğünde göze çarpan görev giderleri var bu yıl biraz düşük fakat bununda gerçekçi olacağını düşünüyorum bütçesi 1 milyon 500 bin TL. 

Basın ve yayın müdürlüğü var bütçesi 4 milyon 600 TL bin herhalde seçim hesaplıyorsunuz bütçede yükselme var . Bu rakamların aşağı çekileceğine inanıyorum.

Destek hizmetleri müdürü var 1 milyon 860 bin TL. Çok daha titiz olmamız gerekli.

Fen işleri müdürlüğünün 45 milyon 865 bin bütçesi var. Sermaye gideri olarak 30 milyon bir gider var . Geçmiş yıllara bakınca yol ve yapım işleri için 25 milyon TL bir bütçe konulmuş gerçekleşen 7 milyondur. Bazı yıl yarısı, bazı yıl üçte biri gerçekleşmiş. Burada yapılan planların %70´nin gerçekleşme imkanı yok.

İşletme müdürlüğü 25 milyon 650 bin TL personel giderleri hariç diğer giderlerden tasarruf yapabileceğimizi düşünüyorum.

Kültür ve din hizmetleri 1 milyon 850 bin TL bu konuda bir açıklık getirirseniz mutlu olurum.

Mali işler müdürlüğü, mali hizmetler müdürlüğü ile birleştirildi bütçesi 24 milyon TL burada göze çarpan en büyük kalem yedek ödenekler 12 milyon 700 bin TL

Park ve bahçeler müdürlüğü 22 milyon 300 bin TL bunun hizmet 14 milyon 95 bin TL olması dikkat çekiyor açıklama istiyoruz.

Ruhsat ve denetim müdürlüğünün bütçesi 450 bin TL

Tasarruf edeceğimiz müdürlüklerden biri Kültür sosyal işler  müdürlüğüdür. Hizmet alımlarına baktığımızda 11 milyon 450 bin TL

Salonlarımızı Bayrampaşa´daki siyasi partilerin hizmetine açılsın. 

BAYGEM alt kat kalabilir ama üst katları İSMEK yer arıyor kurallarını biz koyalım.

Bilgi merkezlerinin bütçesi 4 milyon 650 bin TL. bu bütçeye bir itirazımız yok .

Temizlik işleri müdürlüğü hizmet alımı 36 milyon 350 bin TL. Temizlik çok hassas bir konu bu konuda yapılabilecek bir şey varsa bununda aşağı çekileceğine inanıyorum.

Ulaşım hizmetleri müdürlüğü hizmet alımları 18 milyon 135 bin TL 85 araç 110 personel. Bineklerin sayısını azaltalım 110 personel çok fazla.

Kentsel tasarım müdürlüğü 2 milyon 500 bin TL bu rakamı tedbir amaçlı koyduğunuzu düşünüyorum . Sosyal hizmetler müdürlüğüne 3 milyon TL bütçesi var. Kömür yerine doğal gaz sobası verseydik çevre sorununu bile çözerdik. 3100 öğrenciye burs ve öğrenci başına 323 TL ortalaması bu rakamı yükseltmemiz lazım. Stajyer öğrencilerden alınan yemek parası yasal evet İBB stajyer öğrencilerden 2 TL, misafirlerden 7,50 TL alıyor. Biz 10 TL alıyoruz sanırım.

Hayvan ve veteriner işlerine diyecek bir şeyim yok.

2019 yılının giderlerine ne kadar frene basmış olursak basalım 215 milyon TL civarında gerçekleşmiş. Gelir gider farkı 34 milyon. Krediyle 15 eklersek 49 milyon hepsini eklersek 245 milyon borç.

2020 yılında 245 milyon borçla neler yapacağımızı hesaplayalım.