2011 Yılının Mart ayında önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Bürge genel seçimler için istifa etmesi sonrası Bayrampaşa Belediye Meclisi kendi içinde yaptığı seçimle Atila Aydıner Bayrampaşa belediye başkanı oldu.

Atila Aydıner, Milli Görüş içinde yetişti, Refah Partisinde siyaset yaptı. Bayrampaşa Belediyesinde meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptı.  AK Parti Bayrampaşa kurucu ilçe başkanlığı yaptı. 2007 genel seçimleri için ilçe başkanlığından istifa etti. Milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı bir sıra farkla milletvekillik şansını kaybetti.

2009 Yerel seçimlerinde Bayrampaşa Belediye Başkan adayı aday adayı oldu. TV Kanallarında Atila Aydıner’in adı aday olarak alt yazılarda geçmesine rağmen Hüseyin Bürge aday  olup yeniden belediye başkanı, Atila Aydıner İBB ve Bayrampaşa Belediye meclis üyesi oldu. 2011 Mart ayında genel seçimler için Hüseyin Bürge istifa etti, Atila Aydıner meclis içinden Bayrampaşa belediye başkanı oldu.

“ATİLA AYDINER İSTENMEYEN ADAM”

Atila Aydıner belediye başkanı olduktan sonra, Bayrampaşa belediyesi organizasyonlarında bir tuhaflık olmaya başlandı. Atila Aydıner öncesinde her organizasyon bir miting havasında geçerken Aydıner döneminde çok az kişiyle hatta ilçe teşkilatı ve belediye riyaseti bile organizasyonlarda nerdeyse bulunmuyordu. İyi hatırlıyorum Sabri Akpınar Parkında yapılan Tekerlekli Sandelye Basketbolcuların programında riyasetten sadece 4 kişi vardı, ilçeden kimse yoktu.

2011 Yılı Balkanlara Ramazan Konvoyu uğurlaması bardağı taşıran olay olmuştu. Bayrampaşa Gündem Gazetesi manşetine “NEDEN” diye girmiş, “Atila Aydıner’in programları sabote ediliyor” diye spot geçmiştik. “Atila Aydıner İstenmiyor mu?” diye sorgulamıştık.

Atila Aydıner; ağır bir yolculuğa çıkmış, kalabalık güruh içinde yanında sadece birkaç kişi vardı. Önündeki süreçte sık sık hatalar yapılıyor, fütursuzca borçlanmayı da beraberinde getirdi, suç Atila Aydıner’de kaldı.

Gülen yüzüyle “Gülen belediyecilik” sloganına uyuyordu ama başkanlıkta bir türlü iradeyi gösteremiyordu.

KARA PROPAGANDA

10 Yıllık süre içinde iki sefer girdiği 2014 ve 1019 yerel seçim seçimler öncesi aday adaylık döneminde ciddi bir kara propagandaya maruz kaldı, ilçe yönetimleri yapılan bu kara propagandalar karşısında sessiz kaldı tüm olup bitenlere, Atila Aydıner aldırış etmeden yoluna devam etti. 2019 seçimleri öncesi aday adaylık döneminde “Paşa Vadisinin Yalnız Savaşçısı Atila Aydıner” başlıklı, çok ses getiren ve bazılarını kızdıran editör yazımızla ortaya koymuştuk. Tabi en yakınında olan İsmail Gemici’de sokak dedikodularıyla kara propagandadan nasibini alıyordu.

10 Yıl içinde perde önünde yanında görünen ilçe teşkilatı programlardaki soğukluğu ve kara propagandalardaki sessizliği gün yüzüne çıkıyor, açıktan olmasa bile aslında “Atila Aydıner İstenmeyen adam” olarak ilan ediliyordu.

2014 ve 2019 seçimleri öncesi Sık sık hataya düşürülen, 2014 seçimleri öncesi boş tribünlere konuşturulan bir aday ve 2019 seçimleri öncesi kara propaganda sessiz kalınması en büyük ispatı.

Tabi Atila Aydıner iradesini gösterememesi nedeniyle hataları ve adaletsizlikleriyle de gündeme geldi. 2014 seçimleri öncesi aday adaylık döneminde diğer aday adaylarına karşı adaletsizce adaymış gibi asılan afiş, belediye kaynaklı yapılan propagandalar zihinlerde yer etti.

2019 seçimleri öncesi Atila Aydıner aday yapılmaz hatta artık belediyeye bile giremez denildiği zaman biz editör yazımızda aday olacağını söylemiştik. Çünkü Atila Aydıner 10 yıl içinde yapılan yerel ve genel seçimlerde, referandumda AK Parti  %50’ler civarında oy aldı, teşkilata sadık kaldı tabiri caizse arı gibi çalıştı.

10 YILIN İCRAATLARI

Atila Aydıner’in 10 yılında kısa başlıklar halinde verdiğimiz bilgilerden sonra icraatlarını da gözden geçirmek lazım.

10 Yıllık süre içinde İBB kaynaklı projeler hep ön plana çıktı. Projeleri İBB’ye yaptırmak çok kötü bir olay değil, bilakis çok iyi. Hatta bir dönem İBB’den Esenler 60 Milyon alırken biz niye 17 Milyon alıyor diye eleştirilmesine rağmen İBB kaynakları iyi kullanıldı. Önemli projeler için uğraş vermesi yapılmasının önünü açması önemli olaylar.

Tabi burada en büyük soru; kütlesi büyük projeleri İBB yapmasına rağmen niye bu kadar borçlanıldı?

Ne yaptı? sorusunun muhatabı da yine Atila Aydıner oldu.

En kötü yönetimler bile mutlaka bir şeyler yapar.

Elbette Atila Aydıner’li Bayrampaşa belediyesi de çok şeyler yaptı.

Yaptıklarını en son 10. Yılı kutlama kapsamında bir gazetede topladı ve Bayrampaşalıların görüşüne sundu.

Bu gazeteyi incelerken bazı gözlemlerimiz oldu. Önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin döneminde yapılan, başlanıp devam eden kendi döneminde biten projeleri de 10 yıl içine almış gazetede yayınlamış.

İBB’nin biten ve devam eden projelerini de bu gazetede yayınlamış.

İlçe belediyesinin kendi dönemlerindeki projeleri de gazetede yayınlamış.

Bunların hepsi olması gerekenler. Fakat burada birkaç cümleyle önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’yi, önceki dönem İBB Başkanı merhum Kadir Topbaş’ı, Mevlüt Uysal’ı, mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da ansaydı teşekkür etseydi daha şık olurdu.

Bayrampaşa’da yapılan yeraltı otoparklar İBB’ye yaptırılarak İSPARK’a verildi. Hatta bazılarının mülkiyetini de İBB’ye verdi. Bayrampaşa Belediyesi kendi bünyesinde yapmış olsaydı belki bu kadar fazla yapılamazdı ama hem mülkiyetler Bayrampaşa’da kalırdı, hem yapıldığı zaman akabinde gelir getiren bir işletme olurdu.

Borçlanma en büyük handikap oldu. Büyük projeleri İBB’ye yaptırmasına rağmen bu 10 yıl içinde haddinden fazla borçlanma oldu. Harcamanın en büyük kalemi mal ve hizmet alımlarında görüldü.

Kentsel dönüşümde başarılı olunamadı. Vatan mahallesi iki kez çalışma yapılmasına rağmen başarılı olunamadı. Bayrampaşa belediyesi yetkisi içinde olmayan Eski Cezaevi yerinin kentsel dönüşüm projesinde etkili olamadı vatandaşın menfaatine yapılmadı. Hatta yanlış projeyi savunmak zorunda kaldı.

En büyük yanlış yaptığı proje daha yeni yaptı kendisinin de içinde olduğu ekibin karar verdiği Enginarlı havuzu kaldırıp yerine saat kulesi yapması oldu.

Normal belediyecilik hizmetleri tüm belediyelerde olduğu gibi yerine getirildi.

Hatasıyla sevabıyla Bayrampaşa’nın son 10 yılına damgasını vuran Atila Aydıner gülen yüzüyle “Gülen Belediyecilik” sloganı tutmuştu, “her Şey Bir Sözle Başladı” sloganı da tutacak gibi.

Paşa Vadisinin 10 yıllık serüveni daha uzun yazılabilir ama burada yerimiz kısıtlı belki bir kitap haline getiririz.  

Belediye Başkanı Atila Aydıner’i ve hizmet veren riyaset kadrosunu tebrik ederiz……

PAŞA VADİSİNİN 10 YILLIK SERÜVENİ

Paşa Vadisinin 10 yıllık serüveni daha uzun yazılabilir ama burada yerimiz kısıtlı belki bir kitap haline getiririz. Belediye Başkanı Atila Aydıner’i ve hizmet veren riyaset kadrosunu tebrik ederiz…… Editör Yazısı; Mehmet Ceylan

4 - BORÇLANMA VE YABANCI SERMAYEYE DÖNÜŞ

3 - LİBERAL EKONOMİDEN DEVLETÇİ EKONOMİYE

2 - CUMHURİYETİN İLK YILLARI EKONOMİSİ

1 - HER DÖNEMİN TARTIŞMASIZ KRİZİ EKONOMİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Beşiktaş 33 22 6 5 37 71
2.Fenerbahçe 33 20 7 6 26 66
3.Galatasaray 32 19 8 5 31 62
4.Trabzonspor 33 16 7 10 9 58
5.Alanyaspor 33 15 11 7 16 52
6.Gaziantep FK 32 13 8 11 10 50
7.Sivasspor 33 12 7 14 7 50
8.Hatayspor 32 14 11 7 13 49
9.Fatih Karagümrük 33 13 10 10 9 49
10.Göztepe 33 12 11 10 5 46
11.Antalyaspor 34 9 10 15 -10 42
12.Konyaspor 33 10 12 11 -1 41
13.Çaykur Rizespor 33 9 12 12 -12 39
14.MKE Ankaragücü 33 10 16 7 -12 37
15.Kasımpaşa 33 9 15 9 -13 36
16.Yeni Malatyaspor 32 7 12 13 -6 34
17.Kayserispor 33 8 15 10 -17 34
18.Başakşehir FK 32 8 15 9 -16 33
19.Gençlerbirliği 33 8 18 7 -26 31
20.BB Erzurumspor 33 6 17 10 -24 28
21.Denizlispor 32 6 18 8 -26 26

Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

İSMAİL ACAR BAYRAMPAŞA’DAN İL YÖNETİMİNE

BAYRAMPAŞA’NIN HAYALİ TEM PROJESİNE MEVLÜT UYSAL ENGELİ

CHP MECLİS GRUBU NEDEN HAYIR DEDİLEKLERİNİ AÇIKLADI

HASAN MUTLU SERT ÇIKTI “BİZİM CAMLARIMIZ TEMİZ KARŞIDAKİ KİRLİLİĞİ GÖRÜYORUZ”

RAMAZAN HOŞ GELDİN...

İYİ KALPLERDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA RAMAZAN KOLİSİ

ÇOCUKLARA ‘MUTLULUK DOLU RAMAZAN’ PAKETLERİ

GAZİOSMANPAŞA İLE İTÜ ARASINDAKİ AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR

BAYRAMPŞA’DA RAMAZAN BEREKETİ TEK RUMELİ TV EKRANLARINDA

AYDINER; "ÖNCELİKLE İNSANI YANİ KENDİMİZİ DÜZELTMEMİZ LAZIM"

YENİ REFAHTAN GAZETEMİZE ZİYARET

AHMET TÜFEKÇİ; FAALİYET RAPORU KONUŞMASI

ABDUL FETTAH DİNDAR “FAALİYET RAPORU KONUŞMASI”

GÖKHAN DAL “YÖNETİMLER HESAP VERİRİ OLMALI”

KUR, FAİZ VE ENFLASYON EKONOMİNİN ÇARKLARINI YAVAŞLATIRAnahtar Kelimeler: VADİSİNİN YILLIK SERÜVENİ