Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

MHP BAYRAMPAŞA’DA İBRAHİM YEŞİL

BAYRAMPAŞA’DAN İL YÖNETİMİNE

BU YIL BÜTÇE DAHA ÖNEMLİ

YENİDEN REFAHTAN GAZTEMİZE ZİYARET

YENİDEN REFAHLI GENÇLERE ZİYARET

YENİDEN REFAHIN GENÇLERİNE DUR DURAK YOK

bayrampasagundem.com/yonetici

GOP’TA PARKLAR YENİLENİYOR

BAYRAMPAŞA MECLİSİNDE 12 EYLÜL DARBESİ KINANDI

BAYGEM YANGINI NE OLDU? SORUSU

MECLİS TATİLİ BİTTİ HİZMET ZAMANI

AYDINER, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ

“MASKENİ TAK MESAFENİ KORU SOKAKTA SATRANÇ VAR”

GENE OLMADI, ATATÜRK’E YAKIŞMADIAnahtar Kelimeler: BİRAZ DİKKAT!....

NE OLUR BİRAZ DAHA DİKKAT!....

Bütün dünyayı kasıp kavuran, dünya insanlığını esareti altına alan Covid 19 illetinden kurtulmanın yolununun temastan uzak olduğu tüm uzmanların ortak fikri.

O zaman yapılması gereken de belli. Kendimize dikkat edip sosyal mesafelerimizi korumak, zorunlu olmadıkça evden çıkmamak, evden çıkmak zorundaysak kontrollü olmak. Bu kadar basit bir durumu biz insanlar zorlaştırıyoruz.

Günlerdir bu haber portalımızdan yazıyoruz, birlerinin hoşuna gitmese de görüntülerle göstermeye çalışıyoruz. 

Şimdiye kadar gördüğümüz gerçek şu!.. 

Sağlık bakanı gece gündüz çalışırken, sağlıkçılar hayatını hiçe sayarak çalışırken, bazı yönetimlerin yanlış uygulaması ve vatandaşların tedbiri elden bırakmasıyla yolumuz uzadıkça uzuyor. 

Konuştuğumuz uzmanlar teması kesersek bir ayda biter dediği bir iş, iki aya varan zamanda şu ana kadar tüm çalışmalara rağmen henüz 1/4’e ulaştığını görüyoruz. Bu durum akabinde gelecek sorunları beraberinde getiriyor. 

Önceki hafta yaşadığımız kararın doğru uygulamanın yanlış olduğu sokağa çıkma yasağı rezaleti, pazarlardaki korkunç görüntüler, caddeler ve sokaklarda insanların hiç bir şey yokmuşçasına rahat tavırları, sokağa çıkma yasağı öncesi market, kasap v.s yerlerin yoğunluğu sağlıkçılarınızın çalışmalarını heba ediyor. Bu illetin sonunun geleceğinin de yakın bir zamanda görünmüyor. 

Geçen hafta erken karar alınmasına ve vatandaşlara duyurulmasına rağmen, gördük iki günlük sokağa çıkma yasağı için marketlerde, kasaplarda uzun kuyruklar, pazarlarda korkunç görüntüler. 

Artık görüldü ki, hafta sonları bir süre biz bu sokağa çıkma yasağını yaşayacağız. İhtiyaçlarımızı tüm zamanlara yaydığımız zaman bu sıkıntılar olmaz. 

Evde kalıp sokağa çıkma yasağını bir yeme içme, bir eğlenceye dönüştürmenin bir anlamı yok. Normal günlerimizden biri gibi hayatımızı idame ettirmek zorundayız. Diğer günlerimizden farklı görmenin bir anlamı da yok. Sosyal medya hesaplarında görüyoruz evde kalan insanların yeme içme resimlerinden geçilmiyor. 

Evet yine önümüzde 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı ve bu arada Ramazan ayının başlangıcı var. Elbette ihtiyaçlar var ama bunu daha dikkatli yapmak zorunluluğumuz var. Market ve pazarlara gidip eski günlerde olduğu gibi saatlerce dolaşacak, bakınacak, gezinecek zaman değil. Her vatandaş ne kadar çabuk işini bitirip çıkarsa yoğunluk o kadar az olur. 

4 günlük sokağa çıkma yasağının ilk iki gününde saat 09:00 ile 14:00 arası gıda satış yerleri açık olacak. Keşke nöbetçi market usülü olsaydı da yasak günlerin tamamında  bir mahalle bakkalı açık olsaydı daha iyi olurdu. 

Tüm uzmanlar uyarıyorsa teması kesersek bu iş daha çabuk bitecek. O zaman uymak zorundayız. Bu iş uzadıkça başka sorunlar gelecek o zaman her şey daha zor olacak. 

Yönetimlerin eksiği hatta yanlışı olabilir. Yönetenler eksik yanlış yapıyorsa biz kendimizi düzeltelim. Biz vatandaşlar olarak kendimizi kontrol altında tutalım. Yöneticiler ve sorumlular emek veriyorlar onlara yardmcı olalım.

Evet bu gün alışverişlerin yapılacağı bir gün olacak, pazarlar, marketler gene yoğunluk olacak. 

Ne olur, kendimize dikkat edelim, kurallara uyalım, mesafelerimizi koruyalım, mümkün olduğu kadar işimizi çabuk bitirelim, işimizi zamana yayalım, yoğunluk yapmayalım. 

Yoksa yarın bu günleri bulamayabiliriz.

Sağlığın için, çocukların için, ülkenin geleceği için, insanlık için daha dikkatli olmanın tam zamanı. 

Yoksa hiç birimiz bunun vebalinden kurtulamayız....