Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

MHP BAYRAMPAŞA’DA İBRAHİM YEŞİL

BAYRAMPAŞA’DAN İL YÖNETİMİNE

BU YIL BÜTÇE DAHA ÖNEMLİ

YENİDEN REFAHTAN GAZTEMİZE ZİYARET

YENİDEN REFAHLI GENÇLERE ZİYARET

YENİDEN REFAHIN GENÇLERİNE DUR DURAK YOK

bayrampasagundem.com/yonetici

GOP’TA PARKLAR YENİLENİYOR

BAYRAMPAŞA MECLİSİNDE 12 EYLÜL DARBESİ KINANDI

BAYGEM YANGINI NE OLDU? SORUSU

MECLİS TATİLİ BİTTİ HİZMET ZAMANI

AYDINER, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ

“MASKENİ TAK MESAFENİ KORU SOKAKTA SATRANÇ VAR”

GENE OLMADI, ATATÜRK’E YAKIŞMADIAnahtar Kelimeler: MECLİSTEN SREBRENİTSA KINAMASI

MECLİSTEN SREBRENİTSA KINAMASI

Sözde medeni Avrupa'nın gözü önünde soy kırımı yapılan Srebrenitsa Katliamı Bayrampaşa Meclisinde yapılan açıklamalarla kınandı.

Bayrampaşa Belediye Meclisi Temmuz Ayı birleşimlerinde AK Parti Grubu adına Münir Dinler, CHP Grubu adına İbrahim Bulut yaptıkları konuşmalarla Srebrenitsa Katliamını kınadılar.

 AK Barti Grubu adına Münir Dinler,  "Tüm dünyanın unuttuğu, sadece Türkiye'nin gündemde tuttuğu Avrupa'nın kara lekesi olan Srebrenitsa Katliamı üzerine bir konuşma yapmak ve bu vesileyle katliamda yaşamını yitiren kardeşlerimizi anmak istiyorum."diyerek başladığı konuşmasında; "Bazı konular vardır ki, cümle kurmaya utanır insan. Zihniniz utanır, diliniz utanır; yazmaya varmaz parmaklarınız kaleminiz utanır. İşte Srebrenitsa yazmaya ve söylemeye utandığımız, yüreğimizi derinden kanatan o konulardan biridir.

2. Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa'daki en büyük insanlık dramının adıdır Srebrenitsa... İnsanlığın öldüğü, insanların acımasızca öldürüldüğü yerdir Srebrenitsa...

Tüm dünyanın gözleri önünde, bundan tam 25 yıl önce bu günlerde, Avrupa'da tarihin en kanlı zulümlerinden biri yapıldı ve masum insanlar sistemli bir şekilde katledildi.

Srebrenitsa'da, Bratunac'ta, Karakay'da, Potoçari'de, Miniçi'de ve Tuzla Yolu'nda sadece birkaç gün içinde yaklaşık 10 bine yakın silahsız masum insan, hatta kadınlar, çocuklar, kundaklarında ki bebekler insanlık dışı yöntemlerle adeta etnik temizliğe tabi tutuldu. Üstelik tüm bunlar Birleşmiş Milletler'in sözde güvenli ilan ettiği bir bölgede gerçekleşti" dedi.

İNSANLIKDAN ÇIKMIŞ YARATIKLAR

CHP Grubu adına İbrahim Bulut'ta yaptığı konuşmada, Vuku bulan bu hadisede Sırp güçleri birleşmiş milletler korumasındaki Sıribenisa'da en az 8372 Boşnak'ı katlettiklerini belirtti.  İbrahim Bulut; "Bu katliamı yapan insanlıktan çıkmış yaratıklar Türklerden 200 yüzyıl öncesinin intikamını alacağız diyerek, esas isteklerinin ne olduğunu belirtmişlerdir. Ve gerçekten insanlık tarihinde kara leke olarak girecek bu günü Türkiye'de göz yaşları içinde takip ederek yaşadım. Bugün yıldönümünde hem bu katliamı kınıyor hem de bu katliamda hakkın rahmetine kavuşmuş olanlara Allahtan rahmet diliyorum. Sizlere bu soykırımın teknik boyutlarından bahsetmek istemiyorum ama şunu da ifade etmek istiyorum. Bu bir katliam değil soykırımdır. İki kelime arasındaki fark öldü ve öldürüldü kelimeleri arasındaki fark gibidir. Bu arada bir başka konuya değinmeden edemeyeceğim bulunduğumuz günlerde Sancak bölgesinde Coronavirüs salgını ile ilgili zor şartlarda mücadele eden soydaşlarımız mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti devleti elinden geldiği ölçülerde yardım eli uzatmıştır. Konu ile ilgili Türkiye Bosna Sancak Derneğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere yardım kampanyası düzenlemektedir insanların yardımlarınızı beklediğini belirtmek isterim" dedi.