İŞ DÜNYASININ BÜYÜK BULUŞMASI
Rasim Bilgehan´ın yönetim kurulu başkanı olduğu “Tulsan Tekstil Sanayi ve dış Ticaret A.Ş” verdiği iftar yemeğinde, yüzlerce kişinin katıldığı iş dünyasını bir araya getirdi.
Tarih: 19.5.2018 14:24:11

Yaptığı adil ve uzlaşmacı yönetimiyle her kesimin takdirini kazanan Bayrampaşa Belediye Meclisi Başkanı, İTO Meclis üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Komisyonu Başkanı Rasim Bilgehan, yönetim kurulu başkanı olduğu Tulsan Tekstil Sanayi ve dış Ticaret A.Ş geleneksel iftar yemeğinde iş dünyasından yüzlerce kişiyi bir araya getirdi.

Rasim Bilgehan´ın katılımcılarla tek tek ilgilendiği iftar programına; Eski Bayrampaşa Belediye Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Eski Bayrampaşa Kaymakamı, Merkez Valisi Abdulkadir Yazıcı, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ömer Lütfi Arı, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkan Yardımcısı Murat Uçak ve yönetim kurulu üyeleri, İTO Yönetim Kurulu üyeleri Bahadır Yaşık, Burhan Polat ve İTO meclis üyeleri, ÖRSAD Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Kurt ve Yönetim Kurulu  Üyeleri, LASİAD Başkan Gıyasettin Eyyüpkoca ve Yönetim Kurulu  Üyeleri LASİAD Başkan Vekili ve Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammet sancaktar, BATİAD Yönetim Kurlu Başkanı Şerafettin Kurt ve Yönetim Kurulu  Üyeleri, Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali derneği Başkanı Nevzat Dayan ve Yönetim Kurulu  Üyeleri, Darülaceze Yönetim Kurlu Başkanı Hamza Cebeci ve yönetim kurlu üyeleri, İBB meclis üyeleri, STK Yönetici ve temsilcileri, Bayrampaşa Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Halis Söyler, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina, Kartaltepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Onur, Kocatepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Gül, Murat Mahallesi Muhtarı Seyit Keleş, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Semih Çelebi, Altıntepsi Mahallesi Muhtarı Selahattin Beyler, Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Ramadan Bayraktar, Vatan Mahallesi Muhtarı Hikmet Özbilir, Terazidere Mahallesi Muhtarı Başkim Kosova, Bayrampaşa Gündem Gazetesi Sahibi ve Yayın Yönetmeni Mehmet Ceylan ve çok sayıda işadamı katıldı.

Kuranı kerim okunmasıyla başlayan iftar programında Tulsan Tekstil Yönetim Kurlu Başkanı Rasim Bilgehan´ın katılımcılara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında önemli mesajlar verdi. Rasim Bilgehan; “Sevgili Peygamberimizin “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş” olarak müjdelediği bu aya bir kez daha kavuşmuş olmanın hazzını yaşamaktayız. Ramazan-ı Şerif´in bereketinden feyzinden ve rahmetinden azami derecede istifade etmeliyiz” diyerek Ramazan ayının önemine dikkat çekti.

BARIŞIN ŞEHRİ KUDÜS KANA BULANDI

“Haklı ve onurlu davalarını savunan Filistin´li kardeşlerimizin İsrail´in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişlerini içimiz kan ağlayarak takip etmek zorunda kaldık” diyen Rasim Bilgehan konuşmasına şöyle devam etti. “ABD ve İsrail ümmetin gözbebeği ve barışın şehri olan Kudüs´ü şerif´i kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini lanetliyoruz. Ne acıdır ki, İslam ülkeleri Kudüs gibi hassas ve önemli bir meselede sessizlikleri de ayrıca düşünülmesi gereken ibretlik bir konudur. Özellikle İslam coğrafyasında akan kan ve göz yaşının durması, mazlumların kurtuluşuna vesile olması için Allah´a dua etmeliyiz.”

ÜLKEMİZDE, GÜÇLÜ BİR SİYASİ İRADE VE İSTİKRARLI BİR YÖNETİM VAR

Sektörel konulara da değinerek, küçük işletmeler olarak büyük işlere imza atıp katma değer ürettiklerini dile getiren Rasim Bilgehan; “Mesleğimize ilişkin pek çok sıkıntılarımız ve beklentilerimiz var. Çözüm bekleyen sorunlarımız var. Sektörümüze ilişkin ekonomik, siyasi ve hukuki olarak düzenlenmesi gereken konular var. Uluslararası piyasalardaki kriz, çevre ülkelerdeki savaş, bunun gerektirdiği korkunç göç dalgası, bazı komşularımızın yaşadığı ekonomik problemler, diğer taraftan kur baskısı altında iş yapmanın zorlukları ve bunların iç piyasada etkileri ve işletmelerimiz üzerinde ciddi manada menfi tesirleri oldu vede olmaya devam ediyor. Buda piyasalarımızın ne kadar ağır şartlar içinde çalıştığını gösteriyor. Bu şartlar altında ticari hayatımızı devam ettirmeye, işletmelerimizi ayakta tutmaya çalıştık, çalışıyoruz, zor şartlarda mücadele ettik, ediyoruz.  Allah´a şükürler olsun ki ülkemizde, güçlü bir siyasi irade ve istikrarlı bir yönetim bulunmaktadır. Zamanla bu sorunların çözüleceğine inanıyoruz.

Değerli dostlarım, rahmetin ve mağfiretin bol olduğu Ramazan ayının, milletimize, memleketimize, hanelerimize ve gönüllerimize sevgi ve kardeşlik duygusu aşılamasını Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyorum. Rabbim, bu rahmet ve bereket ayında bizlere layıkıyla istifade etmeyi nasip etsin, oruçlarımızı kabul etsin” dedi.  Katılımcılara da, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atial Aydıner ve Milletvekili Hüseyin Bürge´de konuşmalarında katılımcıların Ramazan ayını tebrik ederek İsrail´in Filistin katliamını kınadı.

Okunan yemek duasıyla iftar programı sona erdi.         

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DÜNYASININ BÜYÜK BULUŞMASI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA

Röportaj Tüm Roportajlar