HASAN MUTLU; "ESEFLE KARŞILIYORUM"
Hasan Mutlu; "Ayrıştıran ve bölen bir üslubun tercih edilmiş olmasını esefle karşılamış bulunmaktayım"
Tarih: 1.2.2019 15:54:24

Geçtiğimiz günlerde CHP Bayrampaşa Gençlik kollarının, Kadınlar kollarının tamamı, yönetim kurulundan 6, yedek üyelerden 8 üyenin istifasıyla ilgili ilçe merkezinde İlçe Başkanı İbrahim Kahraman bir basın toplantısı yapmıştı. Basın toplantısında isim vermeden Eski İlçe Başkanı, belediye Başkan Aday Adayı Hasan Mutlu hedef görterilmişti. Bunun üzerine Hasan Mutlu bir basın açıklaması yaptı.  Hasan Mutlu basın açıklamasında "Ülkemiz , Halkımız gerek ekonomik , gerek sosyal olarak tarihin en büyük bunalımlarından birinin içine sürüklenmiş iken birlik ve bütünlüğün güçlendirilmesi yerine , ayrıştıran ve bölen bir üslubun tercih edilmiş olmasını esefle karşılamış bulunmaktayım" dedi.

AYRIŞTIRAN VE BÖLEN BİR ÜSLUB VAR

Hasan Mutlu açıklamasına şöyle devam etti. "CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman, İl Başkan Yardımcısı Muradiye Albayrak Şit ve Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak´ın 30 Ocak Perşembe günü İlçe binamızda gerçekleştirmiş oldukları basın toplantısını üzüntü ile takip etmiş bulunmaktayım.

Ülkemiz , Halkımız gerek ekonomik , gerek sosyal olarak tarihin en büyük bunalımlarından birinin içine sürüklenmiş iken birlik ve bütünlüğün güçlendirilmesi yerine , ayrıştıran ve bölen bir üslubun tercih edilmiş olmasını esefle karşılamış bulunmaktayım.

29 Ocak günü yaptıkları açıklamalar ile ‘´ görevlerinden ayrıldıklarını´´ belirten ilçe yöneticileri , mahalle temsilcileri, Gençlik ve Kadın Kolları örgütleri için ilçe kongresinden bu yana kendi yaptıklarına bakmadan , doğrudan şahsım ile ilgilendirip , yine bu istifaların Adayı ve partiyi zayıflatma amacı güttüğünü iddia etmiş olmaları iddia sahiplerinin okuduğunu anlayamama gibi problemi olduğunu düşünmeme sebep olmuştur.

ALTERNATİF GENÇLİK VE KADIN KOLLARI OLUŞTURDULAR

İlçe Kongresi , Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kongrelerinden sonra Kadın ve Gençlik kollarını hiçe saydıklarını , alternatif Kadın ve Gençlik Kolları kurarak varolan, seçilerek, kongre kazanarak gelmiş olan Kadın ve Gençlik örgütlerine sizlerle çalışmayacağız , sizleri tanımıyoruz diyerek dışlamaya çalıştıklarını

unuttular sanırım.

İlçe yönetiminde Kongreden bu yana yönetimi ayrıştırdıkları , yaptıkları yanlışlıklar ve tüzüğümüze aykırı işler karşısında , haklı ve hukuki talepleri ile direnen bu arkadaşları dışladıklarını unuttular sanırım.

Görevlerinden ayrılan bu arkadaşlar bu ve bunlara benzer kamuoyunda paylaşamayacağımız bir çok sebeplerden ötürü görevlerinden ayrılmışlardır , partiden değil . Ayrıştırıcı , hak ve hukuktan nasibini almamış bu kadro görevlerinden ayrılan arkadaşlarımız ile ilgili utanmaz bir üslup ile bunlar küçük bir hizipçi guruptur gitmeleri iyi oldu deme gafletinde bulunmuşlardır. Sayın Başkan unutmamalı ki partimizde gururla ve büyük bir onurla üç dönem ilçe başkanlığı yaptım. İlçe Başkanlığım süresince iki seçim ve bir referandum geçirdim. Bu seçimlerin tamamında Bayrampaşa ilçemiz İstanbul´un en başarılı ilçelerinden biri oldu. Bu ve bundan önceki

çalışmaların tamamında, adalet yürüyüşünde, adalet çalıştayında hizipçi diyerek dışladığınız bu arkadaşlar daima en ön saflarda oldular, öncelikle bu süreçlerde kendileri nerde olduklarını ve hangi ilişkilerle meclis üyesi, yönetici olduklarını sorgulamalıdırlar. PM toplantısı esnasında almak istediklerini alamayan yada almakta zorlanan İl Başkanımız görevinden istifa ettiğinde sesini çıkartamayanlar bu arkadaşlarımız gerekçeli ve haklı kararlarla görevlerinden ayrıldıklarında saldırılıyor. Ancak bu arkadaşlarımız asla tükürdüklerini yalamazlar.

Şahsım adına ben hiçbir zaman aday kim olursa olsun gibi dayatmacı bir söylemin arkasında durmadım, aksine tüm toplantılarda kim olursa olsun sözünün teslimiyetçilik olduğunu, kim olursa olsun değil örgütün ve Bayrampaşalıların seçeceği bir aday olsun dedim. Kamuoyu yoklaması yapılsın , örgüte sorulsun , ön seçim yapılsın istedim. Örgütsüz bir mücadeleden başarı çıkmayacağını , dayatmalarla bu işin olmadığını ve olamayacağını dile getirdim.

Görevlerinden ayrılan arkadaşlar kendilerine biat etmedikleri gibi , ne bana ne de başkalarına asla biat etmezler. Bu arkadaşların görevlerinden ayrılışlarını bana bağlamak büyük bir hakaret ve acizliktir.

Şahsımı yıpratma adına kurulan cümlelerin bizim iktidar hırsımızı sekteye uğratamayacağının altını çizerek belirtmek isterim.

Bu düşünceler ile dün olduğu gibi yarınlarda da partimizin başarısı için elimden geleni yapacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın."

Diyerek basın toplantısında ki tutuma sert sözlerle tepki gösterdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HASAN MUTLU ESEFLE KARŞILIYORUM
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
1.2.2019 17:55:41
Sizi ve ekibinizi kutluyorum bu dik duruşunuzu destekliyorum saygılar sunuyorum.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA

Röportaj Tüm Roportajlar