Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

GENÇLERDEN GAZETEMİZE ZİYARET

İSTANBUL İLÇE EMNİYET MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ

AYIP ETTİN BAŞKAN ... YAPILAN BÜYÜK SAYGISIZLIK

15 ŞEHİTLERİ YAPILAN TÖRENLERLE ANILDI

HAİNLER MİLLETİN VATAN SEVGİSİ KARŞISINDA EMELİNE ULAŞAMADI

MECLİSİNDE 15 TEMMUZ, 30 AĞUSTOSA

MECLİSTEN SREBRENİTSA KINAMASI

26 MİLYON AÇIK 218 MİLYON BORÇ ONAYLANDI

PAPAĞANI ÖLEN ÇOCUĞA BÜYÜK SÜRPRİZ

YENİLENSİN ÇARŞI CADDESİ OLSUN

BAŞKANIN OTURDUĞU SİTEDEN BELEDİYEYE ŞİKAYET

MECLİSE GÖKHAN DAL DAMGASI BAŞKAN ÇARESİZ KALDI

TARİHİ MİRAS, OSMANLININ KILIÇ HAKKI AÇILDI

"YAPILAN İŞLERİ PAYLAŞMIYORSUNUZ"

BAYRAMPAŞA'DA KÜLTÜR MERKEZİ YANDICUMHURİYET MİLLETİN VARLIK VE BEKASININ TEMİNATIDIR

Rasim Bilgehan yayınladığı ?Zaferler Haftası? mesajında "Cumhuriyetimizin 95. yılında, ilk günkü aşk ile coşkuyla cumhuriyetin varlığını kutlayacağız" dedi.

Bayrampaşa Belediyesi Meclis Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Başkanı, İTO Meclis üyesi Rasim Bilgehan yayınladığı ?Zaferler Haftası? mesajında "Cumhuriyetimizin 95. yılında, ilk günkü aşk ile coşkuyla cumhuriyetin varlığını kutlayacağız" dedi.

Rasim Bilgehan mesajına şöyle devam etti. "Cumhuriyet bir milli mücadele yolunun sonunda demokratik bir hukuk devleti anlayışı içinde kurulmuştur.  Bir çok cephede yenilgi alınması, ve Osmanlı toprakları kaybedilmesine rağmen, yedi düvelin hücum ettiği bir dönemde önce Çanakkale´de, sonra da Milli Mücadele ruhuyla biz "Türk milleti bağımsızlığımızı, hürriyetimizi, millet olma özelliğimizi hiç bir gücün boyunduruğu altında yaşatmayız" mesajını vermiştir.

Ülkenin pare pare bölünmeye çalışıldığı, yedi düvelin Anadolu topraklarını paylaşmak için elini ovuşturduğu, Türk milletinin kültür ve inanç değerlerinin zincire vurulmak istendiği  bir dönemde Sarayburnu açıklarında başlayan, Samsun, Erzurum, Sivas´ta filizlenen Milli Mücadele Ankara´da taçlanmıştır.

Mustafa Kemal ve Arkadaşlarının başlattığı milli mücadele Akif´in "hangi çılgın bana zincir vuracakmış" ruhuyla Türk milleti "varlık ve Beka" yolunda Cumhuriyeti kurmuştur.  

1700´ler itibariyle Osmanlı üstünde, tıpkı şimdi olduğu gibi dış mihraklar ve iç hainler her türlü hintlikleriyle koca bir  imparatorluğun sonunu hazırlamak için ellerinden geleni yapışlardır. Aslında İmparatorluğu değil, adalet timsalı, mazlum dostu, zalimin korkulu rüyası Türk milletinin dünyaya hükmeden adalet ışığının verdiği medeniyetini yok etmek için türlü planlarla, entrikalarla, Türk milletinin millet olma özelliğini taşıyan kültür ve inanç değerlerini yok etmek için çaba harcamışlardır.

Üç kıta yedi denize sığmayan Osmanlı topraklarını parçalamışlar, koca bir imparatorluğu Anadolu coğrafyasına hapsetmişlerdi belki ama hesabetmedikleri bir şey vardı. Türk milletinin zincirlere vurularak, esaret altında yaşayamayacak millet olma iradesi.

Mustafa Kemal´in "Ecnebi kuvvetlerinin işgali altında inleyen payitahtımızda kan ağlayan bilumum erbabı hamiyet, münevveranı millet ve din ve devlete hizmetleri mesbuk zevatı âliye, makamı hilafet ve saltanatın ve istiklali millinin bu hatarnak vaziyetten kurtarılması ancak vicdanı milliden doğan birliğin azmu iradesine müftekir bulunduğuna iman getirmişlerdir." dediği gibi milletin milli iradesi ortaya çıktı.

İşte 1920´li yıllara geldiği zaman o irade, o hasta adam ayağa kalkar Milli Mücadeleyi, istiklal mücadelesini başlatır. Yok oldu denilen bir millet ayağa kalkar, tüm varlığını ortaya koyarak bekasını korur ve devleti aliyyenin devamını sağlar.

Büyük Türk Milleti´nin tarih sahnesinde göründüğü andan itibaren; 6.000 yıldan beri süregelen tarihimiz boyunca farklı yönetim biçimleri, hükümetler, sülaleler ve nadiren de yaşayan halk devletin kurucusu olmuştur.
Tarihimizi, dünyanın bütün ülkelerinde var olmuş devletlerimizi aynı devletin yaşayan bölümleri olarak görmek, bir ayrımcılığa düşmemek gerek.

Bu gün yine ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunlar, entrikalar, düzenekler, dış mihrak ve iç hainlerin iş başında olduğunu görmekteyiz. Yaşadığımız bu badireler bizim millet olma özelliğimizi bozamaz. Bu milli birlik ve beraberlik ülküsü içinde, milli birlik ve kardeşlik prensibiyle her tür tuzağı bozacağımız inancındayım. Biz gerçek demokrasiyi, hürriyeti, adaleti yaşatmak için bir millet olma inancıyla bir olmalıyız iri olmalıyız diri olmalıyız.
"Türk milletinin yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müspet ilimdir. Şunu da ehemmiyetle tebarüz ettirmeliyim ki, yüksek bir insan cemiyeti olan Türk milletinin tarihi bir vasfı da, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, fıtri zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini, millî birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür." Mustafa kemal Atatürk´ün bu sözleri Türkiye Cumhuriyetinin hedeflerinin ne denli büyük olduğunu göstermektedir.

Cumhuriyet Türk milletinin varlık ve bekasının bir teminatı olmuştur.

Cumhuriyet gerçek demokrasiyi yaşatıyorsa cumhuriyettir. Milli ve insani ihtiyaçlara ve milletin ülkülerine cevap veriyorsa cumhuriyettir.
Cumhuriyetimizin bu hedefleri gerçekleştireceği kararlılık ve inancıyla bütün milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum."