CHP´DE ADAY ÇATLAĞI BÜYÜYOR
İstanbul İlçe adaylarının açıklanmasından sonra dalga dalga yayılan adaylara tepki Bayrampaşa´ya da sirayet ederek gençlik, kadın kolları tamamı ve yönetim kurlu asil ve yedek üyeler istifa etmişti.
Tarih: 31.1.2019 10:39:22

Geçtiğimiz günlerde açıklanan İstanbul ilçe adayları sonrası istanbul ilçe örgütleri içinde oluşan gerginlik ve kriz bazı yerde istifalara, bazı yerde de kavgalara neden oldu. Örgüt mensuplarının iddialarına göre seçimi kazanacak adaylar yerine ahbap çavuş ilişkisi ile ve Muharrem İnce2ci yakıştırmalarıyla oy alacak adayların önünün kesildiği belirtiliyor. Bir çok adayın da genel başkan Kemal Klıçdaroğlu ve bazı milletvekillerinin eş dost ve ortakları olduğu iddia ediliyor.

Bu gelişmeler yaşanırken kriz Bayrampaşa´ya da sirayet etti. Aday Adaylarından Remzi Albayrak´ın aday olarak açıklanmasından sonra İlçe kadın Kolları ve gençlik Kolları tamamı, yönetim kurlu üyelerinden 6 kişi yedek yönetim kurlu üyelerinden 8 kişi açıklamalarda bulunarak istifa etti.

Gençlik Kolları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu sahada adeta ‘tek başına´ var gücü ile çalışırken; ona güç verecek ilçe adaylarının kamuoyunun talepleri ve örgüt düşüncesinin bir yana bırakılarak ahbap-çavuş ilişkisi ile belirlendiğini belirtirken, Kadın kolları, “Emeğin değersizleştirildiği, çalışmanın güçleştirildiği, kazanma iddiasının önemsizleştiği bir dönemde başarının imkansızlaştığı fikri, hepimizde hakimdir" denildi. Yönetim kurlu üyeleri ise "25 Aralık 2017 günü gerçekleştirilen ilçe kongremizden bugüne kadar geçen zaman zarfında, ilgili ilçe başkanının tüm antidemokratik tutumlarına karşın, tarafımıza oy veren kongre delegelerimizin üzerimize yüklediği sorumluluğu yerine getirmek için görevimize var gücümüz ile devam etmeye çalıştık. Bu süre zarfında, yaşanan tüm olumsuzlukların, gerek 24 Haziran seçimleri gerek mahalli seçimler öncesi, çalışmalarımızı sekteye uğratacağı yönündeki düşüncelerimizi partimizin üst kurulları ile defalarca paylaşmamıza rağmen hiçbir önlem alınmamış olması, bugün içine düşülen durumun dün ki habercisiydi. Tüm bu yaşanılanlar sonrası, olumsuzlukların müsebbibi olarak gördüğümüz profilin, örgütümüze danışılmadan, adeta inat edilerek ilçemizde adaylaştırılmış olması hepimizi derinden üzmüştür" diye sitem etti.

BASIN TOPLANTISINDA HEDEF HASAN MUTLU OLDU

İstifaların ardından CHP Bayrampaşa İlçe örgütü basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında isim vermeden eski ilçe başkanı belediye Başkan Aday Adayı hasan mutlu hedef gösterildi.

Basın toplantısına CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muradiye Albayrak Şit, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı Müzeyyen Çetin ile birlikte bir basın toplantısı yaparak istifa eden gençlik ve kadın kolları yönetimi ile yönetim kurulu ve mahalle başkanlarını sert şekilde eleştirdi. Toplantıya diğer belediye başkan aday adaylarını da davet ettiklerini ancak yoğun programları nedeniyle katılamadıklarını ifade eden CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman, “Geçtiğimiz haftalarda tüm aday adayları ile birlikte yaptığımız kahvaltılı toplantıda ‘kim aday gösterilirse arkasında duracağız´ söylemlerine rağmen bugün bu davete belediye başkan aday adaylarından Müzeyyen hanım dışında gelen olmamasından dolayı büyük üzüntü duyduk. Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve yönetim kurlu üyeleri bir aday adayımızın etkisinde kaldıkları için istifa etmişlerdir. İstifalar bizleri üzmedi, hatta bizleri rahatlattı. Bu saatten sonra Belediye Başkan Adayımız Remzi Albayrak´ın örgüt olarak tek bir yumruk olarak adayımızın yanında olacağız, adayımızla birlikte meclis üyesi adaylarını hazırlayacağız. Bayrampaşa´da 31 Mart akşamı iktidar olacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra CHP Bayrampapaşa İlçe Başkanlığının basın açıklamasını okuyan Başkan İbrahim Karaman´ın açıklaması şu şekilde, “Cumhuriyet Halk Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanlığı olarak göreve başladığımız 24 Aralık 2017 tarihinden itibaren partimiz ve davamız için örgüt ve yönetim işbirliği içerisinde yılmadan yorulmadan özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde gece gündüz çalışarak partimizin başarısı için çaba harcadık. 31 Mart yerel seçimlerinde de örgütümüzle birlikte çalışmalarımız artarak devam edecektir. Partimizin içerisinde bulunan küçük bir grubun Remzi Albayrak´ın ilçe başkanlığı döneminde ve daha sonra yönetim kurulu üyeleri tarafından ilçe başkanı seçilen eski ilçe sekreteri İbrahim Kahraman´ın ilçe başkanı olmasından bu yana bilinçli olarak huzursuzluk yaratmakta ahenk içinde çalışılmasına engel olmaktadırlar. Ayrıca asılsız seviyesiz iftira itibarsızlaştırma politikalarına devam etmişlerdir. Bu grubun her türlü kendi çıkar politikalarına rağmen ilçe yönetimimiz çalışmalarına dik duruşlarıyla sabır ve sükunet içinde devam etmektedir. Daha 15 gün önce tüm aday adayları ile siz değerli basın temsilcileri önünde birlik mesajları verirken, her kim aday olursa olsun adayımızın ve partimizin başarısı için her türlü çalışmaya destek vereceğini ifade edenler bugün adaylıklarının gelmemesi üzerine etkileri altına aldıkları dar grupçu ve hizipçi anlayışları harekete geçirerek CHP´nin seçim başarısını engelleme girişimi başlatmışlardır. Bilinmelidir ki bu çabaları örgütümüzün nezdinde de beyhudedir ve boşa çıkarılacaktır. Biz CHP örgütü olarak ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmaya dün olduğu gibi bugün de kararlı bir şekilde devam edeceğiz. CHP  Bayrampaşa ilçe yönetimi ve örgütü olarak bu istifaların yerel seçim öncesi yapılmasının tesadüf olmadığının ve bilinçli olarak parti çalışmalarını sabote etme girişimleri olduğunun farkındayız. Bu sebepten istifalarını yönetimimiz için kaybedilmiş kişiler olarak değil içimizde bulunan sözde CHP´lilerin kendilerini su üstüne çıkarması olarak görebiliriz.  Bizler ilçe yönetimi ve parti örgütü olarak bundan sonraki süreçte eskiden de olduğu gibi hedefimiz doğrultusunda daha verimli çalışmalar yürütmeye kararlıyız. Yönetim olarak hiç kimsenin baskısı altında kalmadan özgür irademizle ülkemizin ve halkımızın menfaatleri doğrultusunda çalışacağız. CHP 96 yıllık dev bir çınardır ve kökleri vatanımızın her karış toprağını sarmıştır. Bu Çınar, zayıf kurumuş dallarından kurtularak yeni filizler verecek ve daha da büyüyecektir. İlçe örgütü olarak başta ilçe başkanlığımız olmak üzere belediye başkan adayımız Remzi Albayrak´ın yanında olduğumuzu ve tam bir dayanışma içinde bulunduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

Basın toplantısı sonrası soruları cevapladı. Gazetecinin birinin "İstifaları haber değeri olarak görmedim" demesi garipsendi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADAY ÇATLAĞI BÜYÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PARTİLERİN MECLİS ADAY LSİTESİ
PARTİLERİN MECLİS ADAY LSİTESİ
31 Mart Yerel Seçimleri için partiler son listelerini seçim kurluna teslim etti.
BAŞKAN´DAN MHP´YE ZİYARET
BAŞKAN´DAN MHP´YE ZİYARET
Cumhur İttifakı partilerinden MHP Bayrampaşa ilçeye Atila Aydıner´den ziyaret.
O MECLİS ÜYESİNDEN SİTEM DOLU İSTİFA
O MECLİS ÜYESİNDEN SİTEM DOLU İSTİFA
Bayrampaşa Belediyesi CHP Meclis üyesi İsmail Suaydın sitem dolu bir konuşmayla istifa etti.
KANATLAR DERNEĞİNE ZİYARET
KANATLAR DERNEĞİNE ZİYARET
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner Kanatlar derneğini ziyaret etti.
EKREM İMAMOĞLU BAYRAMPAŞA´DA
EKREM İMAMOĞLU BAYRAMPAŞA´DA
CHP İstanbul Büyükşehir belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Bayrampaşa´da hal ve esnaf ziyareti yaptı.
MHP´DEN İADEYİ ZİYARET
MHP´DEN İADEYİ ZİYARET
MHP Bayrampaşa ilçe teşkilatı AK Parti Bayrampaşa´ya iadeyi ziyarette bulundu.
CHP BAYRAMPAŞA´DA REMZİ ALBAYRAK
CHP BAYRAMPAŞA´DA REMZİ ALBAYRAK
İl başkanının istifasına sebep olan CHP İstanbul belediye başkan adayları belli oldu. Bayrampaşa´da Remzi Albayrak aday gösterildi.
2019´UN İLK MECLİSİ TOPLANDI
2019´UN İLK MECLİSİ TOPLANDI
Beylikdüzü Belediyesi Ocak Ayı Meclisi 1. Oturumu gerçekleşti. 2019´un başarı, sağlık ve huzur getirmesini dileyen Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçim süreciyle ilgili olarak da “Tüm adaylara başarılar diliyorum. Kavgasız, gürültüsüz bir seçim ortamı olsun.” dedi.
CUMHUR İTTİFAKI BİRARADA
CUMHUR İTTİFAKI BİRARADA
Yerel seçim çalışmaları devam ederken geçtiğimiz günlerde açıklanan Cumhur İttifakı adayları sonrası ittifak partileri safları sıklaştırıyor.
BALOTA MECLİS ÜYESİ ADAYI
BALOTA MECLİS ÜYESİ ADAYI
Bayrampaşa´nın tanınmış siyasetçilerinden Yusuf Feyzioglu Balota Vatan partisi Bayrampaşa Belediyesi Meclis üyesi adayı oldu.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

Nöbetçi Eczaneler Bayrampaşa

 

İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:27 07:06 12:23 15:01 17:21 18:48
GÜNDEM
EKONOMİ
BAYRAMPAŞA
STK
EĞİTİM
SPOR
SEKTÖR
YAŞAM/SAĞLIK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
TAKSİ DURAKLARI

ALTIN TAKSİ

(0212) 612 34 92 - 613 03 49

YAHYA KEMAL CAD. NO:74 BAYRAMPAŞA

DİNÇER TAKSİ

(0212) 564 45 45

MURAT MAH. CUMHURİYET CAD.NO:82/A BAYRAMPAŞA

MERKEZ PARK TAKSİ

(0212) 544 55 65 - 66

ORTA MAH.NUMUNEBAĞ CAD. BAYRAMPAŞA

MERKEZ STAD TAKSİ 

(0212) 501 18 32-501 18 16

YENİDOĞAN MAH. DEMİRKAPI CAD. BAYRAMPAŞA

YILDIRIM TAKSİ

(0212) 617 38 39 - 617 39 17

YILDIRIM MAH.MİLLET CAD. NO: 83 BAYRAMPAŞA

METRO TELSİZ TAKSİ

(0212) 640 16 30

KOCATEPE CAD.NO:1 BAYRAMPAŞA

Röportaj Tüm Roportajlar