Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

BAYRAMPAŞA'DA KÜLTÜR MERKEZİ YANDI

HAKSIZ VE HUKUKSUZ BIR SÜRECİN İÇİNE ÇEKİLİYOR

BAYRAMPAŞA MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV DEĞİŞİMİ

GİTMEK İSTEYEN GİDER, İSTEMEYEN KALIR

“HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASIN” DEMİŞTİK

KÜLTÜR MERKEZİNDE YANGIN TEHLİKESİ

KIZILAY’A KANLARIYLA DESTEK OLDULAR

SP BAYRAMPAŞA'NIN SORUNLARINI ANLATTI

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DÜNDEN BU GÜNE NE DEĞİŞTİ?

VATANDAŞ RAHATSIZ BELEDİYE ÇÖZÜMSÜZ NASIL İŞ BU?

RUMELİ CAMİASININ ACI GÜNÜ

BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ’DEN YOLA ÇIKACAKLARA UYARILAR

HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASIN

BAYRAMPAŞA CAMİLERİ LİSTESİAnahtar Kelimeler: BUNUN KASPI OLUR

BUNUN ADI HAK GASPI OLUR

Arda Turan Spor Tesislerinin hafta içi 17:00-24:00 ve hafta sonu 09:00-24:00 saatleri arasında Bayrampaşa Spor Kulübüne tahsis edilmesi büyük tepkilere neden oldu.

/resimler/2019-7/23/1650168634522.jpg

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya imzalı, Bayrampaşa Belediyesi antetli kağıdına sıra numarasız, 19 07 2019 tarihli yazısıyla Arda Turan Spor Tesislerinin hafta içi 17:00-24:00 ve hafta sonu 09:00-24:00 saatleri arasında Bayrampaşa Spor Kulübüne tahsis edilmesi, diğer saatlerde amatör kulüplerine verilmesine vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Gazetemize ulaşarak tepkilerini gösteren vatandaşlar bunun bir hak gaspı olduğunu belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Cengiz Günaydın´ın başkan seçilmesinden sonra kamuoyunda kulüp satıldı yorumlarının yapılmıştı.  Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya imzalı yazıda 17 - 24 saatleri arası denilmesine rağmen Cengiz Günaydın imzalı tebliğde ise hafta sonları 09 - 24 saatleri arasını da kapsamaktadır. Diğer kalan saatlerde amatör kulüplerin kullanabileceği belirtilmektedir.

Amatör kulüp yöneticileri ve vatandaşlar, amatör kulüplerde futbol oynayan çocukların bir çoğunun gündüz saatlerinde çalıştıkları yada öğrenci olduğunu bu saatlerin uygun olmadığının altını çizdiler.

Bayrampaşa Spor kulübü lehine belirtilen saatlerin tamamında çalışma yapılmadığını kira verildiği de gelen bilgiler içinde.

 

ONUR ŞENDEN TEPKİ    

AMATÖR RUHA HEP DESTEK TAM DESTEK...

/resimler/2019-7/23/1649257055217.jpg

Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı Onur şen vatandaşların şikayeti üzerine yaptığı açıklamada amatör ruha tam destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Onur Şen açıklamsını şöyle sürdürdü. "Arda Turan Spor Tesisleri amatör kulüplere daha verimli hizmet etmelidir.

Öncelikle biz alışkanlıklarımızı, daha sonra da alışkanlıklar bizi oluşturur. Orta yaş ve üzeri kişilerin alışkanlıklarını değiştirmek daha zordur. "Sağlık Sporda, Bağlan Hayata" projesinin uzun süreli, sürdürülebilir ve uygulanabilir olması için çocuklarımıza daha fazla ağırlık vermeliyiz. Bu sayede spor bir kültür olur ve sağlıklı bireyler yetişir.

Peki, biz çocuklarımıza nasıl sevdirebiliriz?

Amatör ruhla spor yapan çocuklarımıza daha fazla destek vererek yapabiliriz. Onlar bizim geleceğimiz. Bu konuda gerçek anlamda farkındalık ve bilinci oluşturursak, projemizin içi dolu bir şekilde uzun yıllar uygulayabiliriz.

Amatör spor veya kulüplerin birçok sıkıntıları var. Malzeme, tesis, ulaşım ve finansal gibi sorunları sıralayabiliriz. Bayrampaşamızda bu sorunlardan bir tanesi ve şu anda gündem olan tesislerin nicel yönde az ve yetersiz oluşudur. Buna birde Arda Turan Spor Tesislerinin hafta içi 17:00-24:00 ve haftasonu 09:00-24:00 saatleri arasında Bayrampaşa Spor Klubüne tahsis edilmesi, bu saatlerin dışında diğer klublere verilmesi amatör klüblere zarar verici bir karardır.

Daha güçlü ve verimli amatör klublerin olabilmesi ve spor klublerine sporcu yetiştirebilmesi için tesislerin kısıtlanması yerine çoğaltılması gerekmektedir."