BAYRAMPAŞA 4.04.2022 10:00:00 0

Bu programı düzenleyen Bayrampaşa Gündem Gazetesi Sahibi Mehmet Ceylan’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Bayrampaşa Gündem Gazetesinin 15. yaş gününü kutluyorum.

Burada sivil toplum kuruluşları, muhtarlarımızla, spor kulüp başkanlarımızla bir arada olduğumuz için siyasetten uzak bir konuşma yapacağımız konusunda söz verdik. Bu basın emekçisi kardeşlerimizden  en kısa zamanda siyaseti konuşabileceğiniz, rahatlıkla anlatabileceğimiz bir panel, bir program düzenlemelerini rica ediyorum. Siyasi partilerimizle biraraya gelerek hem Türkiye'mizi hem Bayrampaşa’mızı konuşalım.

BAYRAMPAŞA’NIN SORUNLARI BU 10 DAKİKAYA SIĞMAZ

Bayrampaşa’yı da bu 10 dakikalık program içinde anlatmamız mümkün değil. Bayrampaşa’da ne var ne yok, neyi eksik, neyi fazla bunu anlatmamızın imkanı olmadığını sizde biliyorsunuz. Bayrampaşa dan olmayanları on saat da anlatabiliriz. Ben yıllardır Bayrampaşa’da sizlerle birlikte yaşayan, Bayrampaşa’dan ekmeğini kazanan bir kardeşiniz olarak, Bayrampaşa'da sizlerle birlikte olmaktan da gurur ve onur duyuyorum. Sabahları sizleri görmek selamlaşmak mutluluk veren bir durumdur. Bu mutluluğu bu seviyeyi elbette ki yaşam alanlarına da görmek en büyük arzumuzdur. Bayrampaşa’mız da şuanda baktığımızda çözülemeyen birçok sorunumuz olduğunu hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz. En büyük sorunlarımızdan bir tanesi de hepimizin her zaman dile getirdiğim ve burada konuşmacı arkadaşımız da birçoğunun kısa kısa değindiği kentsel dönüşümdür. Kentsel dönüşüm yerinde dönüşüm olmadan, sosyal belediyecilik anlayışı olmadan vatandaşla birlikte hareket etmeden çözülebilecek bir mesele değildir. Bayrampaşa’mızda bunu yaşadık. Örneğin Vatan mahallemizde altı buçuk yıl oradaki insanları mağdur ettik. Burada yapılan çalışmalar sonuç vermediği için altı buçuk yıl sonra geri adım atıldı ve yeniden imara açıldı.

ÖNECELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM OLMALI

Kentsel dönüşüm ada bazlı bir çalışma olmadığı için 40 metrekare 50 metrekare parseller üzerinde yeniden imarla inşaatlar başladı. Bu gidişat gösteriyor ki, 20 yıl sonra vatan mahallesi bugünden daha kötü olacak demektir. Onun dışında elimizde var olan cezaevi alanı üniversite olacak denildi, depo alanı denildi her türlü desteği vermiştik, yeter ki kentsel dönüşüme çözüm olsun, faydalı olsun dedik. İsmetpaşa mahallemizde belli bir alan oraya taşıyacak denildi, ama yaşam standartlarınıza aile standartlarınıza uymayan bir inşaat alanına dönüştü. Ve oradaki vatandaşlarımız yapılan diyalog çalışmalar sonucu hiç bir karşılık görmedim yokluk içerisinde bir şekilde oraya taşınabiliyor.

Şu anda çözüm arayışı içerisinde var olan sorunlarda hallolacaktır.

Bunun dışında Bayrampaşa'nın kentsel dönüşüm dışında yeşil alan sorunu, belli saatlerde trafik sorunu var. Bayrampaşa’mızda trafik sorununu çözebilmiş değiliz.

Eğitim sorununu çözebilmiş değiliz. Hala 50 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor.

Sağlık sorunu çözebilmiş değiliz, fiziki şartları sağlıklı olmayan bir devlet hastanemizde sağlık emekçisi kardeşlerimizin zor şartlarda hizmet vermeye çalışmaktadır. Elbette ki bu sorunlar bir şekilde çözülmesi gerekiyor.

İBB PROJELERİ TEK TEK YAPILIYOR

Şu anda 23 6 2019 tarihi itibariyle iktidara gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibinin Bayrampaşa yaptıkları ile ilgili bilgiler vermek istiyorum.

Bayrampaşa Merkez Atatürk Parkı'nda zeminaltı otopark hizmete açıldı. Muratpaşa Mahallesindeki kapalı spor salonu yapılıyor  Temmuz ayında teslim edilecek hizmete açılacaktır.

Bayrampaşa metrosunun altında olan üst geçidin altındaki alt yapı problemi çözülmüştür. Burası artık yağmur yağdığında bir göl haline gelmeyecek.

Terazidere Mahallesi'ndeki altyapı sorunu çözülmüş, buradaki sıkıntı da toptan kaldırılmıştır.

Muratpaşa mahallemizdeki zeminaltı otopark ve Muzaffer Öztekin parkımız hizmete açılmıştır.

Kocatepe mahallemizde pazar caddesinde bulunan zeminaltı otopark, müteahhit ile olan sorun nedeniyle tamamlanamamış, buranın yüzde 89’u tamamlanmış fakat hala çalışma durmuş vaziyette beklemekte yakın zamanda süreç başlatılacaktır. Kartaltepe mahallesi, Yıldırım mahallesi arasında bulunan eski lunapark alanındaki zeminaltı otopark ve cami projesi devam etmekte, yapılan proje değişikliği çözülmüş yeni proje onaylanmıştır. Kısa sürede ihalesi tamamlanarak, 2022 Temmuz'da inşaatına başlanacak 2023 yılı içinde faaliyete girecektir.

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ KREŞ YERİ VERMEDİ

Yine Bayrampaşa’mızın en büyük sıkıntılarından biri olan kreş sorunu, 06 05 2020 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tarafından Bayrampaşa Belediyesinden kreş açmak üzere 5 nokta talep edilmiş. Fakat Bayrampaşa Belediyesi'nin 17 01 2021 tarihinde size gösterecek yerimiz yok şeklinde bir ifadeyle yer göstermemiştir. Buna rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topçular da, Bayrampaşa metrosunun altında ve yine Kiptaş konutları içerisinde iki adet yakın zamanda faaliyete geçecektir.

Altıntepsi mahallemizde otogar üstünde 260 yataklı kız öğrenci yurdu projelendirilmiş yakında faal olarak teslim edilecektir. Yani yeni dönemde hizmete açılmış olacak.

Bayrampaşa’mız da kütüphane, mahalle evi, meydan projesi, Altıntepsi mahallesinde otoban üstü kapatılma projesi çalışmaları sürmektedir.

Kiptaş konutları içerisinde bölgede istihdam ofisimiz açılmıştır, yaklaşık bir yılı aşkın zamandır faaliyet göstermekte, kurumsal firmalarla iş arayan  işsiz vatandaşımızı biraraya getirerek 250’ye yakın vatandaşımızı iş sahibi yapıldı.

Hidayet Türkoğlu Spor kompleksi içerisinde gelişim akademisi etüt merkezi kişisel gelişim bir ay içerisinde tamamlanacak ve teslim edecektir.

YEDİNCİ KEZ REDDEDİLDİ

Bayrampaşa Belediye Meclisinde İYİ Parti meclis üyesi arkadaşınızla birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar vardır. Grup Başkanvekilimiz Atilla Özerin  gayretleri ile yıllarca TUGVA’ya yapılan kira yardımı kaldırılmıştır.

Şeffaf olalım meclisteki konuşmalarımız belediyenin kanallarından canlı verilsin, vatandaşlarımız bunu görsün dedik Bayrampaşa Belediye Meclisinde canlı yayınlanma teklifimiz yedinci kez reddedilmiştir. 

Biz sosyal belediyecilik anlayışında hizmette devamlılık ister İBB’nin yaptığı bazı projeler önceki İBB Belediye Başkanımız süresince yapılmış, devam etmekte olan projelerdir. Devlette hizmet devamlılığı esastır, biz bu mantıkla bize devredilmiş olan projelerin devamını sağlamış bulunmaktayız.

Kentsel dönüşümle ilgili şu anda İsmetpaşa mahallemizde sorun var. Taşınan arkadaşlarımızın taşındığı bölgede KİPTAŞ konutları içerisinde henüz dükkanlar doldurmadığı birinci derecede insanlar yer almadığı için güvenlik sorunu bulunmaktadır. Ekrem Başkanın söz verdiği gibi taşınmayan vatandaşların için projenin başlayacağı ile ilgili tarih en kısa zamanda belli olacaktır.

Oradaki güvenlik sorununun giderilmesi konusunda yakın süreçte çalışma başlatılacaktır.

Bayrampaşa’mızın sorunları  bu 10 - 15 dakikalık süre içerisinde anlatılma şansı yoktur. Daha geniş konuşmak için böyle programlara ihtiyaç vardır. Bunun tekrar yapılması isteğimizdir.

BU PROGRAMLAR TEKRAR VE DAHA GENİŞ YAPILMALIDIR

CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, programın hazırlanmasından memnun olduklarını devamının yapılmasını istedi, siyasetten uzak bir konuşma yapacakları konusunda söz verdiklerini söyledi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 37 23 2 12 35 81
2.Fenerbahçe 37 20 7 10 30 70
3.Konyaspor 37 20 10 7 21 67
4.Başakşehir FK 37 18 11 8 18 62
5.Alanyaspor 37 18 12 7 8 61
6.Beşiktaş 37 15 9 13 8 58
7.Antalyaspor 37 16 11 10 7 58
8.Fatih Karagümrük 37 16 12 9 -4 57
9.Adana Demirspor 37 14 13 10 6 52
10.Sivasspor 37 13 12 12 1 51
11.Galatasaray 37 14 14 9 -2 51
12.Kasımpaşa 37 14 15 8 8 50
13.Hatayspor 37 14 15 8 -7 50
14.Kayserispor 37 12 14 11 -6 47
15.Giresunspor 37 12 16 9 -3 45
16.Gaziantep FK 37 11 16 10 -10 43
17.Çaykur Rizespor 37 10 21 6 -25 36
18.Altay 37 9 21 7 -16 34
19.Göztepe 37 7 23 7 -30 28
20.Yeni Malatyaspor 37 5 27 5 -39 20
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28

Video Galeri 1

MİLLET PARTİSİ 11. OLAĞAN KURULTAYI
Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

BAYRAMPAŞA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

BİR KURULUŞ VE KURTULUŞ DESTANIDIR 19 MAYIS KUTLU OLSUN

KAYMAKAM ŞENEL’İN 19 MAYIS MESAJI

PİRLEPELİLER GELENEKSEL BÖREK GÜNÜNDE BULUŞTU

KILIÇDAROĞLU’DAN TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ’NE ZİYARET

CUMA NACAR; “NATO’YA ÜYELİK BAŞVURUSU REDDEDİLMELİDİR”

KANATLAR KERMESE DAVET EDİYOR

HASAN MUTLU “SORUNLAR, SORUNLAR YUMAĞI OLMAKTAN ÇIKACAK”

MİLLET; “SEN BUNLARI HAK ETMİYORSUN”

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

DİYORKİ BAĞIR!....

MİLLET PARTİSİ BAYRAMLAŞTI

BAYRAMPAŞA AK KADINLAR YÖNETİMİNDE YENİDEN YAPILANMA

AK PARTİ BAYRAMPAŞA’DAN AFİŞ TEPKİSİ

BAYSEM’DEN BAYRAM ŞEKERİ GİBİ TURNUVALARAnahtar Kelimeler: PROGRAMLAR TEKRAR GENİŞ YAPILMALIDIR