Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

BAYRAMPAŞA'DA KÜLTÜR MERKEZİ YANDI

HAKSIZ VE HUKUKSUZ BIR SÜRECİN İÇİNE ÇEKİLİYOR

BAYRAMPAŞA MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV DEĞİŞİMİ

GİTMEK İSTEYEN GİDER, İSTEMEYEN KALIR

“HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASIN” DEMİŞTİK

KÜLTÜR MERKEZİNDE YANGIN TEHLİKESİ

KIZILAY’A KANLARIYLA DESTEK OLDULAR

SP BAYRAMPAŞA'NIN SORUNLARINI ANLATTI

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DÜNDEN BU GÜNE NE DEĞİŞTİ?

VATANDAŞ RAHATSIZ BELEDİYE ÇÖZÜMSÜZ NASIL İŞ BU?

RUMELİ CAMİASININ ACI GÜNÜ

BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ’DEN YOLA ÇIKACAKLARA UYARILAR

HESAPSIZ NORMALLEŞMENİN SONU FELAKET OLMASIN

BAYRAMPAŞA CAMİLERİ LİSTESİAnahtar Kelimeler: BAYRAMPAŞAYI KÖTÜ BEKLİYOR

BAYRAMPAŞAYI KÖTÜ BİR 5 YIL BEKLİYOR

Bayrampaşa Belediye CHP Meclis üyesi AV. Atilla Özen Stratejik plan üzerine yaptığı açıklamada belediye yönetimin hiç bir şey yapamayacaklarını iddia etti

7 Ekim 2019 Ekim ayı meclis toplantısında teklif edilen 21 Ekim Pazartesi günü olağanüstü toplantıda onaylanacak olan bütçe öncesi açıklama yapan CHP´li Belediye Meclis Üyesi Atilla Özem, "Bayrampaşa Belediyesi´nin AK Partili yönetimi, 5 yıllık yapacaklarını ve bütçesini açıkladı. Ne mi yapacaklar?" sorusuna "Hiçbir şey!" diye cevap verdi.

Atilla Özen açıklamasına şöyle devam etti; "31 Martta yapılan yerel seçimlerde AK Parti´nin Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atila Aydıner, ?Vizyon Projeler? vaadi ile seçimlere girdi ve kazandı.

Altıntepsi´deki otoban üstünün kapatılarak meydan yapılması, otogarın teknoloji üssü yapılması, Eyüp-Bayrampaşa arasında raylı sistem yapılması, eski cezaevi alanına metro istasyonu yapılması, bazı mahallelerde parkların altına otopark yapılarak yeniden düzenlenmesi, Çetin Emeç Spor Kompleksi yapılması, ilçeler arası bağlantı tünel yolları yapılması, prestij caddelerin yapılması gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) yapabileceği projeleri, kendi projesi gibi sundu.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde İBB´nin Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu tarafından kazanılması sonrasında ise; bu projelerin gerçeklemesi için lobi çalışmaları yapacağını söylüyor! Bu durumda halkın iradesi yanıltılmış olmuyor mu?

Otogar ve Hal alanlarının teknoloji üssü olması, sebze halinin millet bahçesi olması, devlet hastanesi yapılması gibi İBB yahut merkezi idarece yapılması gereken projeleri de kendisi yapacakmış gibi vaatlerde bulunmuştu. Şimdi bunlardan bahsedilmiyor bile..

Görülmekte ki bu iş gönül işi değil, her ne pahasına olursa olsun iktidar olabilmek işiymiş."

 

Atilla Özen açıklamasında "Peki ne var bu planlarda?" sorusuyla devam etti.

Katılımcı anlayışla Belediyenin yönetilmesinden bahsediliyor. Muhalefetin söylediği her söze kulak tıkanarak mı, soru önergelerini geri çevirerek mi, eleştiri hakkını engelleyerek mi, kent konseyini etkin ve verimli olarak çalıştırmayarak mı katılımcı anlayışla Belediye yönetilecek?

Doğaya saygılı Belediyecilik deniliyor. Park ve yeşil alan olarak tahsis edilmiş nadir alanları imara açarak mı çevreye duyarlı Belediye yönetilecek?

Yoksulluğu bitirip etkilerini azaltacaklarını, sosyal dayanışmacılığı güçlendireceklerini söylüyorlar. Bunun için kömür, gıda, giyim, kırtasiye gibi yardımları sürdüreceklerini söylüyorlar. Klasik AKP politikası. Önce üretmeyen bir toplum yarat, sonra onu yardıma muhtaç kıl. Ardından bu dönemde de olduğu gibi, okullar açıldığında çocukların ellerine çantaları tutuşturup fotoğraflar ver! İşte AKP´li Bayrampaşa Belediyesinin ?Gönül Belediyeciliği? anlayışı (!)

İstihdama katkı sağlamak bir başka hedef. AKP yönetimi25 yıllık iktidarları boyunca ne zaman istihdam sağlamış da, bundan sonra da sağlamayı vaat ediyor.

Yatay mimari başka bir hedef. Bayrampaşa´da belli şirketlere ait çok katlı binaların imar iznini ve ruhsatını kim verdi acaba?

Bayrampaşa halkı ile yapılan ankette %17´sinin çözülmesi gereken sorun yok dediği anlaşılıyor. Bayrampaşa´da sorun yok demek, devekuşunun başını kuma gömmesine benziyor. Bu nasıl anket?

Belki de bu stratejik planda en gerçekçi tespit mülteci sorunu. AKP´li Belediyenin çözümü ise, mültecilerin iş ve sosyal yaşama katılmasının sağlanması...!

Kendi tasarruflarında olmayan konularda vaatlerde bulunuyorlar. Kendi tasarruflarında olan, halkın yararı olabilecek işlerde ise ?para yok? diyorlar. Çünkü 25 yıllık kötü yönetim ve israf, bugün Bayrampaşa Belediyesini,borçlarını kredi çekerek ödemek noktasına getirmiştir. Halka hizmet için para yok ama, reklam ve tanıtım için önümüzdeki yıl 2.539.000 TL harcanması düşünülüyor. Bu yıl 23 milyon sms atılmış, bir o kadar da önümüzdeki yıl atılması düşünülüyor.

Sonuç itibariyle Bayrampaşa halkına 5 yıllık süreçte hizmet ve yatırım değil, ilave borç yükünden başka bir vaatte bulunulmuyor. 

Şimdi görülüyor ki bu iş koltuk işiymiş. Belediye yönetilecek Sayın Başkan?