Video Galeri 1

Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
KURBAN MERKEZİ AKTAŞ ÇİFTLİĞİ
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK

MHP BAYRAMPAŞA’DA İBRAHİM YEŞİL

BAYRAMPAŞA’DAN İL YÖNETİMİNE

BU YIL BÜTÇE DAHA ÖNEMLİ

YENİDEN REFAHTAN GAZTEMİZE ZİYARET

YENİDEN REFAHLI GENÇLERE ZİYARET

YENİDEN REFAHIN GENÇLERİNE DUR DURAK YOK

bayrampasagundem.com/yonetici

GOP’TA PARKLAR YENİLENİYOR

BAYRAMPAŞA MECLİSİNDE 12 EYLÜL DARBESİ KINANDI

BAYGEM YANGINI NE OLDU? SORUSU

MECLİS TATİLİ BİTTİ HİZMET ZAMANI

AYDINER, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ

“MASKENİ TAK MESAFENİ KORU SOKAKTA SATRANÇ VAR”

GENE OLMADI, ATATÜRK’E YAKIŞMADIBAŞKANIN OTURDUĞU SİTEDEN BELEDİYEYE ŞİKAYET

Başkan Atila Aydıner'in ikamet ettiği site sakinleri imza toplayarak belediyeye şikayet dilekçesi verdi, meclis üyesi Atila Özen de soru önergesi verdi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in de ikamet ettiği Ferhatpaşa Mevkiinde bulunan Hayat Tepe site sakinleri imza belediyeye dilekçe vererek o bölgede bulunan depolara nakliye getiren kamyonlardan şikayetçi oldu. CHP Meclis Üyesi Av. Atila Özen'de soru önergesi verdi.

Üstündeki yapılarla her zaman sorun olan Ferhatpaşa mevkii şimdide bölgede oluşan depo ve marketlere gelen nakliyelerle başı belada.

Daha önce yapılan ORA AVM iflas etmiş siyasi erkin referansıyla bir devlet bankasından alındığı iddia edilen 120 Milyon kredinin buhar olması ile gündeme gelen Ferhatpaşa mevkii bu seferde bölgede oluşan depo ve marketlere gelen kamyonların ve market soğutucu motorlarının verdiği gürültü kirliliğinden şikayetler yükseliyor.

Bölgede olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in de ikamet ettiği, Lüks konutlardan oluşan Hayat Tepe site yönetimi geçtiğimiz günlerde Bayrampaşa Belediye Başkanlığına şikayet dilekçesi verdi. Dilekçede;  " Sakini olduğumuz Hayat Tepe Sitesi İstanbul ili Bayrampaşa ilçesi Ferhatpaşa Mevkiinde 524 Adada kaindir. Ekte sunduğumuz imar durum bilgisini içeren harita incelendiğinde sitemizin karşısında bulunan eski Carrefour alanının T+H (Ticaret ve Hizmet) olarak planlandığı anlaşılacaktır. Buna karşın, son 2 yıldır Anpa Market, Şok Market, Yurtiçi Kargo, içme suyu firmaları, Kargoist, Çaycılar Gıda Pazarlama ve Kitaploji firmaları bahse konu olan yeri toptan ticaret ve depolama alanları olarak kullanmaktadır. Bu durum imar mevzuatına ve şehircilik prensiplerine aykırıdır" denildi.   

KAPATILMASI YASAL BİR ZORUNLULUKTUR

"Bu firmaların Faaliyetleri içinde konut alanlarının da bulunduğu Ferhatpaşa Mevkiinin adeta bir "sanayi sitesi haline gelmesine yol açmıştır. Bu sebeple bahse konu olan alanda toptan ticaret ve depolama faaliyeti gösteren firmalara ruhsat verilmemesi gerektiği her türlü izahtan varestedir. Ve yine ilgili firmaların bu faaliyetleri yapabilmelerini sağlayan ruhsatları yoksa bu alanlardaki işletmelerinin kapatılması yasal bir zorunluluktur." olduğu belirtilen dilekçede; " Hayat Tepe Site Sakinleri olarak, 14.06.2019 tarihindeki dilekçe ve yukarıda yer verdiğimiz şikâyetlerimizin devam ettiğini ve bu sorunların çözümünün ivedilikle

sağlanmasını ve ayrıca imar mevzuatı ve 5393 sayılı Belediye Kanunu Hükümleri gereğince yukarıda arz ve izah ettiğimiz işletmelerin toptan ticaret ve depolama faaliyetlerine son verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz" diyerek çözüm alınmasını istediler.

Yetkililer daha önceden de şikayette bulunduklarını fakat belediyenin çözüm üretmediğini de sözlerine eklediler.

BAŞKANA  SORU ÖNERGESİ

Verilen dilekçe sonrası olayın üstüne giden CHP Meclis üyesi AV. Atila Özen Bayrampaşa Belediye Meclis toplantısı 7. Seçim dönemi 2. Toplantı yılı Temmuz ayı Olağan 1. Birleşim, 1. Oturumunda Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in cevaplandırmasını istediği soru önergesini, meclis başkanlığına verdi. Önerge oy birliğiyle başkanlık makamına gönderildi.

SORU ÖNERGESİ ŞÖYLE

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIĞINA

KONU : Ferhatpaşa Mevkiinde bulunan Carrefor alanının kullanımı hakkında.

Bayrampaşa Ferhatpaşa Mevkiinde bulunan Carrefor alanının imar durumu ticaret ve hizmet alanı olmasına rağmen çeşitli firmalarca toptan ticaret ve depolama alanı olarak kullanıldığı, kamyon ve tırların 24 saat esası ile çalışıp park etmeleri nedeniyle gürültü ve görüntü kirliliğine neden olduğu iddiaları ile komşu parseldeki Hayat Tepe Sitesi sakinleri tarafından Belediyemize başvuru yapılmış mıdır? Başvuru üzerine ne gibi işlemler yapılmıştır? Bu firmaların çalışma ruhsatları var mıdır?

Yazılı soru önergemin yanıtlanmak üzere Başkanlık Makamına havalesini arz ve talep ederim.

09/07/2020 Av. Atilla ÖZEN Meclis Üyesi