İstanbul

03.10.2022

  • İMSAK 05:31
  • GÜNEŞ 06:55
  • ÖĞLE 12:58
  • İKİNDİ 16:14
  • AKŞAM 18:51
  • YATSI 20:10
  • Pazartesi 23.7 ° / 18.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 22.1 ° / 16.6 ° Dağınık bulutlar
  • Çarşamba 19.1 ° / 16 ° kırık bulutlar

CUMHURİYETİN ANA GÖVDESİ CHP 99. YILINDA TÖRENLERLE KUTLANDI

HADSİZ BUKALEMUN PERİNÇEK; “SEN NE PEYGAMBERSİN NEDE ATATÜRK”

ABDURRAHMAN DİLİPAK “BİR TELEFON SONUCU AKİTTV’DEN AYRILIYORUM”

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN ANKARA ÇIKARTMASI

GENÇ BAŞKANA ÜSTÜN HİZMET BERATI

BAYRAMPAŞA’DA ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA 32 TON BOYA DESTEĞİ

GOP HASTANESİ ÇALIŞANLARI ÇEYREK FİNALDE

YÜZYÜZE 100 GÜN KAPSAMINDA BOZDAĞ BAYRAMPAŞA’DA

MİLLET SORDU..... KONYA OYUNLARINDA KIBRIS TÜRK SPORCULARI NEDEN YOK?

YEŞİLAY BAYRAMPAŞA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

BBKEO BAŞKANI EDA YILDIZ KARADAĞ’DAN BİR DİZİ ZİYARET

İBB’DEN ÜCRETLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

AK PARTİ BELEDİYELERİNDE BOL KEPÇEDEN %80 ZAM

VATAN SEVERLER PARTİSİ ALTINDAĞ İLÇE BAŞKANLIĞINA YALÇIN CESUR ATANDI.

6’lı MASAYA UYARI MEKTUBU!... BÜYÜK TÜRK MİLLETİ'NİN YÜKSEK MUHAKEMESİNE SAYGIYLA ARZ EDİYORUZ!..

KIZILAY GÖNÜLLÜLERİNE EĞİTİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ!.... SOSYAL TESİSLER, CAFELER ÇOK PAHALI

MİLLET PARTİSİ, TARİHİ İKAZINI KÜTAHYA’DAN YAPTI “TÜRKİYE, OSMANLI GİBİ YIKILIP GİTMESİN”

RUMELİ KÖMÜRCÜLÜK FAALİYETE GEÇTİ

Anayasa Mahkemesi Millet partisinin başvurusunu reddetmiş, gerekçeli kararda “ittifakı oluşturan partilerin genel başkanlarının ittifak protokolünü seçim başlangıç tarihinden itibaren en geç yedi gün içinde Yüksek Seçim Kurulu’na vermeleri ve protokolde isim belirtmeleri halinde ittifak hukuki varlık kazanır” diyerek Millet İttifakının kurumsal bir yapı olmadığının altını çizmişti. Millet Partisi genel Başkanı Cuma Nacar imzasıyla 6’lı masa tabir edilen Millet ittifakının partileri olarak bilinen, CHP, İYİ Parti, Gelecek, DEVA, DP, SP genel başkanlarına bir mektup gönderdi, “Millet İttifakı” isminin siyasi partiler kanununa göre kullanılmamasını istedi.

Millet Partisinin Mektubu;   

“Sayın Genel Başkan,

Anayasamızda ve Siyasi Partiler Kanunu’nda siyasi partiler, demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez bir unsuru olarak kabul edilmiştir. Siyasi Partiler Siciline kayıtlı bir siyasi partinin adının aynen veya iltimasa yol açacak şekilde kullanılmasının yasaklanmasına rağmen, ‘altılı masa’ olarak bilinen partilerin tüm uyarılarımıza rağmen tescilli ‘Millet’ ismini ittifak unvanı olarak kullanmaya devam etmeleri üzerine parti olarak Anayasa Mahkemesi’ne dava açmak zorunda kalmıştık.

Anayasa Mahkemesi’ne başvurumuz sonuçlanmış, gerekçeli karar Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Kararın gerekçesinde, “ittifakı oluşturan partilerin genel başkanlarının ittifak protokolünü seçim başlangıç tarihinden itibaren en geç yedi gün içinde Yüksek Seçim Kurulu’na vermeleri ve protokolde isim belirtmeleri halinde ittifak hukuki varlık kazanır” ve “seçim süreci başlamadığından ve böyle bir protokol YSK’ya ulaşmadığından ‘Millet ittifakı’ unvanından bahsedilemez denilmektedir”. Bu gerekçeler göz önüne alındığında bu karar, red kararı değil, millet ittifakı unvanının hukuki olmadığını ve gayri resmi bir kullanım olduğunu açıkça beyan eden ve Millet Partisi’nin haklılığını perçinleyen bir karardır. Bu nedenle “resmen veya hukuken var olmayan bir konuda karara yer olmadığı” hususundadır. Sonuç olarak Mahkeme’nin gerekçeli kararına göre “Millet ittifakı yok hükmündedir.” Altılı masa olarak bilinen siyasi partilerin. ‘Millet’ sözcüğünü ittifak unvanı olarak kullanmalarının gayri resmi olduğu ve ‘hukuken yok hükmünde’ olduğunun tespitidir.

Millet Partisi’nin hukuk mücadelesi, Anayasa Mahkemesi’nin kararının gerekçesinde meyvesini vermiştir. Mahkeme’nin gerekçesine göre gayri resmi ve hukuksuz olarak Millet Partisi’nin adını kullanan ve ‘altılı masa’ olarak bilinen ittifakın üyeleri bu konuyu tekrar ele alıp iyice düşünmelidir.

Türkiye'nin şu kritik ortamında iktidar partisinin haksız, hukuka aykırı ve keyfi tutumuna karşı muhalefet partilerinin birlikte politikalar geliştirilmesi ve mücadele etmesi gerekirken, tüm uyarılarımıza rağmen haksız ve hukuksuz olarak altılı masanın partimizin tescilli ismi ‘Millet’ adını kullanmaları bizi hukuki olarak Anayasa Mahkemesi’ne başvurmaya mecbur etmiş, sonuç olarak Yüce Mahkeme “Millet ittifakı adı altında resmi ve hukuki bir ittifakın olmadığı, geçerliliği olmayan, yok hükmünde olan bir konuda karara yer olmadığı” hususunda karar vermiştir.

Millet Partisi olarak bu partileri şimdiden uyarıyor ve partimizin tescilli ‘Millet’ ismini, seçim döneminde bildirirlerse ve de ittifak unvanı olarak kullanma riskine girerlerse bunun sonuçlarına katlanacakları konusunda uyarıyoruz. Bunun durdurulması için Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yolumuzun açık olduğunu ve bu yola her halükarda başvuracağımızı zatınıza ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

 

6’lı MASAYA UYARI MEKTUBU!... BÜYÜK TÜRK MİLLETİ'NİN YÜKSEK MUHAKEMESİNE SAYGIYLA ARZ EDİYORUZ!..

Millet Partisi Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararı sonrası Millet İttifakı hakkında 6’lı masadaki parti liderlerinin her birine iadeli taahhütlü olarak ikaz mektubumu gönderdi.

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Istanbul Basaksehir 7 5 0 2 10 17
2.Adana Demirspor 8 5 1 2 7 17
3.Galatasaray 8 5 1 2 4 17
4.Trabzonspor 8 5 2 1 2 16
5.Besiktas 7 4 1 2 6 14
6.Konyaspor 7 4 1 2 6 14
7.Fenerbahce 6 4 1 1 14 13
8.Kayserispor 8 4 4 0 3 12
9.Kasimpasa 8 4 4 0 -7 12
10.Gazisehir Gaziantep 8 3 3 2 2 11
11.Alanyaspor 7 2 3 2 -5 8
12.Giresunspor 6 2 3 1 -3 7
13.Fatih Karagümrük 6 1 2 3 -2 6
14.Antalyaspor 7 2 5 0 -6 6
15.Istanbulspor 6 1 3 2 -6 5
16.Ankaragucu 7 1 5 1 -6 4
17.Sivasspor 7 0 3 4 -6 4
18.Ümraniyespor 7 0 5 2 -5 2
19.Hatayspor 6 0 5 1 -8 1

Video Galeri 1

MİLLET PARTİSİ 11. OLAĞAN KURULTAYI
Evde Kal
DENİZLİ
KORONA
BİLİYOR MUSUN KANALINDA MEHMET CEYLAN
AHMET DAVUTOĞLU
Tüm videolar...

Foto Galeri

SINAV NAYRAMPAŞA
MOZAİK FOLKLOR
KÜLÜPLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
BAYRAMPAŞA´DA KASTAMONU RÜZGARI
MHP BAYRAMPAŞA´YA KADINLAR
BAYRAK